logo_kanoon


نامه دختر عبدالفتاح سلطانی به وزیر اطلاعات:
صدایمان را بشنوید
پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳ فوريه ۲۰۱۷

عبدالفتاح سلطانی در نامه‌ای به وزیر اطلاعات، از این مقام ارشد امنیتی خواست تا به وضعیت و پرونده پدر زندانی‌اش رسیدگی کند.

به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، خانم سلطانی در نامه خود با اشاره به وضعیت جسمانی پدرش که آن را نامناسب ارزیابی کرده است، نسبت به وقوع اتفاقات ناگوار در زندان برای آقای سلطانی هشدار داده است.
حسب اعلام فرزند عبدالفتاح سلطانی، این عضو کانون مدافعان حقوق بشر و وکیل دادگستری به بیماری‌های نوسان فشار خون، کم خونی و بیماری حاد گوارشی مبتلا است.

متن نامه مائده سلطانی به وزیر اطلاعات به شرح زیر است:

آقای علوی؛ وزیر اطلاعات؛ شاید شما صدایمان را بشنوید

۶ سال از حبس پدرم عبدالفتاح سلطانی می‌گذرد. بدیهی ست کمترین حق زندانی درخواست اعاده دادرسی عادلانه است اما متاسفانه پرونده پدرم نخوانده بایگانی می‌شود!

بیش از سه سال از اعمال ماده ۱۸ گذشته و ۴ قاضی نظر داده‌اند حکم اساساً به اعتبار امر مختومه باطل است ولی پرونده در حوزه ریاست قوه قضاییه قفل شده است. ۶ سال است مادرم بارها و بارها به مقامات نامه داده و درخواست رسیدگی به پرونده نموده ولی معلوم نیست این همه نامه کجا رفته است. پرونده پدرم با اعمال نفوذ کارمندان شما مغفول مانده و از اجرای قانون آزادی مشروط و مرخصی جلوگیری می‌شود!

پس از ۶ سال فقط یکبار از حق مرخصی استفاده کرده و اینک به بیماری نوسان فشار خون، کم خونی و بیماری حاد گوارشی مبتلا شده‌اند!

اینک از شما به عنوان وزیر اطلاعات که یقیناً نمی‌خواهید مسبب اتفاقات ناگوار زندانی باشید درخواست رسیدگی عاجل دارم!

مائده دختر عبدالفتاح سلطانی

۴ اسفند ۱۳۹۵


send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر