کانون مدافعان حقوق بشر
www.humanrights-ir.org


در پی درخواست
سه هزار و ششصد وکیل دادگستری و فعال مدنی

عبدالفتاح سلطانی به‌طور موقت
به اعتصاب غذای خود پایان داد

دوشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۶ مارس ۲۰۱۸


عبدالفتاح سلطانی، عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر و وکیل دادگستری که اینک دوران محکومیت خود را در زندان می‌گذراند در پی درخواست سه هزار و ششصد وکیل دادگستری و فعال مدنی به‌طور موقت به اعتصاب غذای خود که از اول فرودین ماه 1397 اغاز کرده بود، پایان داد.
به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، آقای سلطانی در ششمین روز از اعتصاب غذایش در روز دوشنبه ششم فروردین ماه 1397 اعلام کردکه اعتصاب غذای خود را تا ۳۱فروردین متوقف می‌کند.
آقای سلطانی در آخرین روزهای سال 1396 اعلام کرده بود که در اعتراض به اعمال تبعیض در حقش از اول فروردین ماه 1397 اعتصاب غذا خواهد کرد.
در پی اعلام تصمیم آقای سلطانی برای اعتصاب غذا، سه هزار و ششصد وکیل دادگستری و فعال مدنی در نامه‌ای با اشاره به بی‌عدالتی‌هایی که در حق این وکیل داگستری صورت گرفته است، از این وکیل دادگستری خواستند تا اعتصاب غذای خود را به مدت یک ماه تعلیق کند.
آنان همچنین از نمایندگان مجلس، مقام‌های قوه قضائیه، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز، رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران و دیگر وکلا درخواست کرده‌اند که تا پایان فروردین‌ماه «از تمام ظرفیت‌های موجود» برای «رفع موانع» آزادی عبدالفتاح سلطانی استفاده کنند.
متن اطلاعیه عبدالفتاح سلطانی در خصوص پایان موقت اعتصاب غذایش به شرح زیر است:
به نام خداوند جان و خرد
مردم شريف ايران
با تقديم درودهاي گرم و صميمي و با عرض ادب و آرزوي تندرستي، رفاه و خوشبختي و بهترين ها براي شما عزيزان و آحاد جامعه بشري، اينك كه بسياري از شما بزرگواران از جمله وكلا، حقوقدانان، اساتيد دانشگاه، كارگران، معلمان، فعالان مدني و سياسي، روزنامه نگاران و دانشجويان، از اينكه سلامتي «اين خدمتگزار كوچك مردم» به خطر مي افتد، ابراز نگراني كرده و امر فرموده ايد كه اعتصاب غذاي خود را موقتاً متوقف و معلق نمايم، بنده نيز پيروي از فرمايشات شما را بر خود واجب دانسته و اعتصاب غذاي خود را از ساعت ١٤ امروز، موقتاً پايان مي دهم. باشد تا با جوّي بي تنش، وكلا و حقوقدانان گرانقدر، نمايندگان محترم مجلس، رؤساي محترم كانون وكلاي دادگستري مركز و اتحاديه سراسري كانون هاي وكلاي دادگستري ايران و همچنين ساير فعالان مدني و سياسي بتوانند اجراي عدالت و احقاق حق را پيگيري نمايند. در پايان بر خود واجب مي دانم كه از تلاش ها و پيگيري هاي همه عزيزان سپاسگزاري نمايم.
ارادتمند شما- عبدالفتاح سلطاني
بازداشتگاه اوين ١٣٩٧/١/٦