logo_kanoon


اعلام همبستگی حامیان مادران عزدار ایران،لندن
با کمپین حمایت از معلمان در بند
جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۱ - ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۲

حامیان "مادران عزدار ایران" پارک لاله لندن با صدور اطلاعیه ای با کمپین حمایت از معلمان در بند اعلام همبستگی کردند. آنان همچنین برنامه ماهانه خود را برای اطلاع رسانی از رنج معلمان کشور اختصاص می دهند. متن بیانیه حامیان "مادران عزدار ایران" لندن / انگلستان به شرح زیر است:
پنج اکتبر مقارن است با روز جهانی معلم، با گرامیداشت یاد و نام فرزاد کمانگر، معلمی که در سال 1385 دستگیر و در سال 1389 اعدام شد ما حامیان مادران ،پارک لاله لندن هم صدایی خود را با خانواده های معلمان دربند اعلام می کنیم. برخی از معلمان کشور ما به خاطر شرکت در تجمعات صنفی و طرح خواست های صنفی و دموکراسی خواهی شان دربند هستند. به تعدادی ازاین زندانیان حکم اعدام داده اند و این در شرایطی برای معلمان اعمال می شود که اصول 26 و27 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران عضویت درانجمن های دینی، صنفی وسیاسی را یکی از حقوق اساسی آحاد ملت ایران شناخته و کنوانسیون های بین المللی حقوق بشر نیز که دولت ایران به آنها پیوسته و متعهد اجرای شان شده است، بر این اصول پای می فشارد.
ما حامیان مادران ،پارک لاله لندن از تاریخ 8 تا 14 مهر ماه 1391 برابر با 29 سپتامبر تا 5 اکتبر 2012 هم صدا با مادران پارک لاله با صدای رسا می گوئیم پاسخ تاسیس اتحادیه صنفی نیز زندان نیست، و جای معلم در کلاس درس است نه در زندان ما خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی معلمان در بند هستیم.
حامیان مادران، پارک لاله لندن برنامه ماهانه خود را برای اطلاع رسانی از رنج معلمان کشور اختصاص می دهد شاید بتوان از این طریق رنج های معلمان ایرانی را به گوش جهانیان رساند.
کمپین حمایت از معلمان دربند، در شهریور ماه1391 در اطلاعیه خود به اسامی زندانیانی اشاره می کند که از از خرداد ماه 1388 تاکنون در زندان هستند. آنها هچنین اعلام می کنند که فهرست اسامی این زندانیان کامل نیست، زیرا افرادی به دلیل مشکلاتی که حکومت برای آنها فراهم می کند، حاضر به ارائه اطلاعات لازم نیستند.
ما حامیان مادران ،پارک لاله لندن هم صدایی خود را با کمپین حمایت از معلمان دربند اعلام می کنیم.
بیست سپتامبر 2012
حامیان "مادران عزدار ایران" لندن / انگلستان


send page email page     print version print


                   


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر