logo_kanoon


با توجه به انتقال به بیمارستان و انتشار اخباری شدت گرفت
نگرانی از وضعیت نرگس محمدی
با توجه به قطع ارتباط در 11 روز گذشته
پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۱ - ۱۹ ژوييه ۲۰۱۲

narges_mohammadi2.jpg
نگرانی از وضعیت جسمی نرگس محمدی، عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر با توجه به انتشار اخباری در خصوص این فعال حقوق بشر، تشدید شد.
در روزهای گذشته اخباری مبنی بر ضرب و شتم شدید نرگس محمدی در زندان زنجان در جریان درگیری میان زنان زندانی و سپس انتقال این فعال حقوق بشر به بیمارستان منتشر شده بود.
به گزارش سایت ملی- مذهبی، خانواده نرگس محمدی با توجه به انتقال این زندانی سیاسی به بیمارستان، برای دیدار با خانم محمدی درخواستی را ارائه کرده اند که تا کنون با گذشت 11 روز از انتقال او به بیمارستان موفق به انجام آن نشده اند.
بنا بر این اخبار که تا کنون مسئولان مربوطه آن را تکذیب یا تأیید نکرده اند، در دعوایی که در زندان زنجان میان هم بندیان نرگس محمدی رخ داده است، این فعال حقوق بشر به صورت شدیدی ضرب و شتم شده است؛ به گونه ای که مسئولان زندان مجبور شده اند خانم محمدی را به دلیل وخامت اوضاع جسمی اش به بیمارستان ولیعصر زنجان منتقل کنند. خانم محمدی در بیمارستان ولیعصر ابتدا به بخش مغز و اعصاب منتقل می شود اما بعد از مدتی او را به بیمارستان شهید بهشتی منتقل و در بخش اعصاب و روان بستری می کنند.
بر همین اساس سایت ملی- مذهبی در تحلیل خود در خصوص این خبر نوشته است: "دو نکته احتمال درست بودن این شایعه را متاسفانه تقویت می کنند: نکته نخست اینکه به رغم مراجعه روزانه خانواده محمدی به بیمارستان اجازه ملاقات با ایشان را نمی دهند. مسئولان بیمارستان برای این عدم ملاقات هیچ دلیل قانع کننده ای ارائه نکرده اند. نکته دوم اینکه از حضور پزشکان معالج نرگس محمدی در بیمارستان ممانعت به عمل آمده است. این در حالی است که خانم محمدی به دلیل حاد بودن بیماری اش در وضعیت ویژه ای قرار دارد و فرآیند معالجه ایشان طولانی و تخصصی است. لذا حضور پزشکان متخصص که سیر بیماری وی را تعقیب کرده اند ضروری به نظر می رسد اما اجازه بررسی وضعیت خانم محمدی به این پزشکان داده نشده است.
نرگس محمدی، مبتلا به بیماری مرموزی است که از زندان سال 1389 تا کنون بهبود نیافته است. او از آن زمان به بعد به فلج عضلانی مبتلا می شود که ناگاه به زمین یا در و دیوار می خورد.
نرگس محمدی پیش از این در نامه ای نسبت به اینکه به سرنوشت زهرا کاظمی یا هدی صابر مبتلا شود، هشدار داده و تاکید کرده بود که مسئولیت مرگ وی بر عهده مسئولان است. او در نامه خود تصریح کرده بود که می خواهند پروژه مرگ تدریجی اش را عملی کنند.
نرگس محمدی در حالی به زندان زنجان منتقل شده است که در حکم او موضوع تبعید ذکر نشده است. این فعال حقوق بشر در بندی نگهداری می شد که زندانیان زن محکوم به فساد، فحشا و اعتیاد محبوس هستند و روزانه در این بند زد وخوردهای شدیدی صورت می گیرد.


send page email page     print version print


                   


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر