logo_kanoon


شیرین عبادی از فراخوان ۳۹ زندانی سیاسی حمایت کرد
چهار شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۱ فوريه ۲۰۱۲

ebadi20.jpg
به گزارش دفتر دکتر عبادی، وی در اطلاعیه ای که روز چهارشنبه پنجم بهمن ماه صادر کرده، خواستار آن شد تا ایرانیان سراسر جهان از هیچ کوششی برای پی گیری آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران به ویژه خانم زهرا رهنورد و آقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی دریغ نورزند .

به گزارش جرس، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

درود بر آزادگان دربند، سلام بر کسانی که پای در زنجیر و نگاهی بر آسمان دارند، سپاس بر افرادی که شجاعت را معنائی تازه بخشیدند، لبیک به راد مردانی که سرود فراموش شده هم بستگی و اتحاد را دوباره به یادمان آوردند و چه به موقع یاد آور شدند که اعتمادی به صندوق رای نیست و "نظارت استصوابی" پاسخی برای خواسته های ملت ندارد و جواب پرسش ساده ای چون "رای من کو" گلوله است و زندان.

صادقانه سخن گفتند و قانون شکنی های ماموران قانون را فاش ساختند- فروتنانه ظلم بر خویش را فراموش کردند و همگان را به یاری خانم زهرا رهنورد و آقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی فرا خواندند.

در مقابل شهامت این عزیزان بزرگوار سر تعظیم فرود آورده و با اعلام حمایت از فراخوان آنان از تمامی آزادی خواهان سراسر دنیا دعوت می کنم که از هیچ کوششی برای پی گیری آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران به ویژه خانم زهرا رهنورد و آقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی دریغ نورزند .

از هم وطنان گرامی دعوت می کنم تا با تحریم انتخابات نمایشی مجلس شورای اسلامی که در دوازدهم اسفند ماه سال جاری برگزار می شود، یک بار دیگر عدم مشروعیت رژیم جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان دهند.

شیرین عبادی
۵ بهمن ۱۳۹۰
برگرفته از: جرس

send page email page     print version print


                   


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر