logo_kanoon


نگرانی شدید از بی خبری مطلق از نازنین خسروانی
مادر این روزنامه‌نگار: دخترم ناراحتی قلبی دارد، مسوولان زندان داروی او را تحویل نمی گیرند.
پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۸۹ - ۱۸ نوامبر ۲۰۱۰

nazanin_khosravani.jpg
خانواده نازنین خسروانی 11 روز است که از وضعیت فرزند بیمار خود بی‌خبر هستند.
اعظم افشاریان با ابراز نگرانی شدید از شرایط پیش آمده، گفت: صبح امروز باردیگر برای پیگیری وضعیت فرزندم به زندان اوین مراجعه کردم، تا شاید بعد از 11 روز بی‌خبری مطلق، خبری از فرزند بیمارم بگیرم، اما مسوولان زندان، همچون هفته گذشته گفتند: «به دستور مقامات قضایی نازنین خسروانی همچنان «ممنوع‌الملاقات» است». از مسوولان خواهش کردم که حداقل داروهای قلبی را که باید هر روز مصرف کند را تحویل بگیرند، اما آنها بازهم از پذیرفتن آن خودداری کردند.
مادر نازنین خسروانی با ابراز نگرانی شدید از وضعیت جسمی فرزندش گفت: دخترم، ناراحتی قلبی دارد و هر روز باید دارو مصرف کند، اما مسوولان زندان داروها را از من تحویل نگرفتند،با توجه به اینکه 11 روز است که از وضعیت فرزندم بی‌خبرم، به شدت نگرانم که در زندان چه بلایی سر فرزندم آمده که خبری از او به من نمی‌دهند.

نازنین خسروانی، روزنامه‌نگار،که به بیماری قلبی مبتلا است، 12 آبان ماه سال جاری در منزل پدری خود بازداشت شد، و بعد از 5 روز در تماس کوتاه تلفنی، سلولهای انفرادی زندان اوین را محل نگهداری خود اعلام کرد.

او در همان تماس کوتاه از صدور قرار کفالت برای آزادی‌اش خبر داد، اما پس از مراجعه خانواده به زندان اوین، مسوولان زندان از پذیرش کفیل معتبر برای آزادی این روزنامه‌نگار خودداری کردند و گفتند، نازنین خسروانی، تحت نظر مقامات قضایی است، به گفته مقامات زندان او از آن تاریخ تا امروز به دستور مقامات قضایی «ممنوع‌الملاقات» است.


send page email page     print version print


                   


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر