logo_kanoon


نامه‌ سرگشاده خانواده عبدالرضا تاجیک به رییس قوه قضاییه
حقوق اساسي عبدالرضا را پاس بداريد
عبدالرضا تاجیک: در حضور معاون دادستان تهران مورد هتک حرمت قرار گرفته است.
شنبه ۲ مرداد ۱۳۸۹ - ۲۴ ژوييه ۲۰۱۰

tajik3.jpg
خانواده عبدالرضا تاجیک،روزنامه نگار دربند، با ارسال نامه ای به ریاست قوه قضائیه خبر دادند که وی در ملاقاتی که پس از هفته ها بازداشت در سلول های بند 209 داشته اعلام کرده که در حضور معاون دادستان تهران مورد هتک حرمت قرار گرفته و درخواست ملاقات فوری با مقامات قضایی و اعتراض به این وضعیت را دارد. متن کامل نامه خانواده عبدالرضا تاجیک به رئیس قوه قضائیه به شرح زیر است:


به‌نام خدا

ریاست محترم قوه قضاییه

حضرت آیت‌الله صادق آملی لاریجانی

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند؛ 31 روز پس از بازداشت برادر اینجانبان، آقای عبدالرضا تاجیک، روزنامه‌نگار، سرانجام در تاریخ 23 تیر ماه 1389 موفق به ملاقات کابینی با ایشان در زندان اوین شدیم.

برادرمان عبدالرضا در این دیدار، با تاسف و ناراحتی و عصبانیت تاکید کرد که در حضور معاون دادستان و بازپرس شعبه اول، «هتک حرمت» شده است. وی درخواست دیدار فوری با وکیل خود و دادستان محترم پایتخت را داشت. شرح این ملاقات، هفته‌ گذشته در نامه‌ای به جناب آقای جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران گزارش شد. متاسفانه با وجود گذشت 10 روز از ارسال نامه، تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

خواهشمند است به‌عنوان عالی‌ترین مرجع قضایی کشور، پیگیر حقوق اساسی برادر دربند و مظلوم ما باشید که برخلاف تصریحات قانون اساسی، بیش از 41 روز است در بازداشت بسر می‌برد و، گزارش بازداشت او پیشتر در نامه‌ای به جنابعالی نیز تقدیم شده است.


با سپاس
خانواده عبدالرضا تاجیک
خواهر و برادران

شنبه ، 2 مرداد 1389


send page email page     print version print


                   


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر