logo_kanoon


دیدار اعضای کانون مدافعان حقوق بشر
با جعفر پناهی و خانواده رسول بداغی
جمعه ۷ خرداد ۱۳۸۹ - ۲۸ مه ۲۰۱۰

محمدعلی دادخواه، عبدالفتاح سلطانی، سید محمد سیف زاده، عطاءالله شیرازی، نرگس محمدی و عبدالرضا تاجیک»، اعضای کانون مدافعان حقوق بشر و « صدیقه وسمقی»، شاعر و پژوهشگرعلوم دینی روز پنجشنبه، ششم خرداد ماه 1389 با حضور در منزل « جعفر پناهی» با او دیدار و گفت و گو کردند.

جعفر پناهی، فیلمساز مشهور ایرانی، شامگاه دهم اسفند ماه 1388 به همراه جمعی از هنرمندان و اعضای خانواده اش در منزل بازداشت و سپس در چهارم خرداد ماه 1389 با تودیع وثیقه دویست میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

پناهی در این دیدار از دوران بازداشتش سخن گفت. دورانی که 14 روز از آن را در سلول انفرادی گذرانده و چند روزی هم به دلیل شرایط بازداشت و مسایل مطروحه در بازجویی ها در اعتصاب غذای خشک بوده است.
kanoon_panahi
دیدار اعضای کانون مدافعان حقوق بشر با جعفر پناهی


مدافعان حقوق بشر نیز در این دیدار از اعتصاب غذای فعالان سیاسی و مدنی در زندان که در اعتراض به تضییع حقوق شان صورت می گیرد، ابراز نگرانی کردند. بنابراین آنان بر رعایت ضوابط دادرسی عادلانه تأکید کردند.

همچنین جمعی از اعضای کانون مدافعان حقوق بشر در اردیبهشت ماه 1389 با حضور در منزل « رسول بداغی» که هم اکنون در بازداشت بسر می برد، با خانواده این معلم دیدار کردند.

farzandane
فرزندان رسول بداغی

رسول بداغی از معلمان فعال صنفی است که از تاریخ دهم شهریور ماه 1388 در بازداشت بسر می برد. خانواده بداغی در این دیدار از مشکل هایی که برای ملاقات با رسول بداغی از جمله دوری راه و خردسال بودن دو تن از سه فرزند او وجود دارد، سخن گفتند.


send page email page     print version print


                   


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر