logo_kanoon


نامه خانواده های اعضای بازاشت شده تعاونی مسکن فلزکار و مکانیک به آیت الله هاشمی شاهرودی
يکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۷ مه ۲۰۰۹

خانواده های اعضای بازاشت شده تعاونی مسکن فلزکار و مکانیک در نامه ای به آیت الله هاشمی شاهرودی رییس قوه قضاییه به شماره ثبت 119317 خواستار روشن شدن وضعیت بازداشت شدگان و امکان ملاقات آنان با وکیل تعیین شده از سوی خانواده هایشان شدند. متن نامه خانواده های اعضای بازاشت شده تعاونی مسکن فلزکار و مکانیک به آیت الله هاشمی شاهرودی که 22 اردیبهشت 1388 ارسال شده، به شرح زیر است:

ریاست محترم قوه قضاییه
حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی

با سلام
احتراما به استحضار میرساند، در تاریخ جمعه 11/2/1388 تعدادی از اعضای تعاونی مسکن فلزکار و مکانیک، که برای برگزاری جلسه گزارش دهی سالانه مسکن مهر، در محل تعاونی واقع در نعمت آباد، گردهم آمده بودند، به دلایل نامعلوم توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده اند. به رغم پی گیری های خانواده ها برای اطلاع از اتهام و محل بازداشت ایشان، تا روز یکشنبه 13/2/1388 هیچ یک از نهادهای مسئول پاسخی به این پی گیریها ندادند. در همان روز، ضابطان قضایی با مراجعه به منزل بازداشتشدگان، اقدام به تفتیش و ضبط برخی از لوازم منزل نموده اند و محل نگهداری اعضای تعاونی را زندان اوین اعلام کردند.
ساعاتی بعد، تمامی بازداشت شدگان، طی تماس مستقیم با خانواده هایشان، به نقل از قاضی، خیر از آزادی خود در روز دوشنبه 14/2/88 دادند. اما از آن روز تا کنون ، قاضی دادگاه انقلاب، جناب آقای حیدری فر، از آزادی بازداشت شدگان و دادن پاسخ روشن به خانواده های ایشان خودداری فرموده و مرتبا رسیدگی به پرونده را به روزهای آتی موکول می کنند.
از روز چهارشنبه 16/2/1388 تماس تلفنی بازداشت شدگان با منزلشان قطع شده است و خانواده های ایشان هیچ خبری از سلامتی و محل نگهداری ایشان ندارند. با پی گیریهای بعمل آمده مشخص شده است که دست کم تا تاریخ یکشنبه 20/2/88 پرونده اعضای تعاونی در دست بررسی قرار نگرفته است و بازداشت شدگان بدون تفهیم اتهام همچنان در بند بسر میبرند.
لازم به ذکر است که همگی بازذاشتشدگان از اقشار کارگر و زحمت کش هستند که ادامه بازداشت ایشان، وضعیت کاری و اقتصادی آنان با مشکلات فراوان روبرو کرده و خواهد کرد. همچنین در میان بازداشت شدگان، افراد مسن و بیمار و نیز افرادی که همسرانشان درگیر بیماری هستند وجود دارند و خانواده های ایشان در نگرانی و سردرگمی به سر میبرند.
نظر به این که برابر قانون، بازداشت شهروندان بیش از 24 ساعت بدون تفهیم اتهام مجاز نیست، از آن مقام محترم تقاضامندیم در خصوص روشن شدن وضعیت بازداشت شدگان و امکان ملاقات آنان با وکیل تعیین شده از سوی خانواده هایشان رسیدگی لازم مبذول فرمایید.

با سپاس
خانواده های اعضای بازداشت شده تعاونی مسکن فلزکار و مکانیک
شماره نامه : 119317
تاریخ : 22/2/1388


اسامی بازداشت شدگان :
1- محمد گیلانی
2- عبدالله وطن خواه
3- عزیز محمدی
4- ستار امینی
5- نبی معروفی
6- اسدالله اقبالی
7- حسین اکبری
8- حسن شفا
9- حمید شرقی
10- جمشید رجبی
11- داود میرزایی
12- مصطفی حاتمی
13- نودهی
14- ناصر ابراهیمی
15- عزیز یاریsend page email page     print version print


                   


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر