logo_kanoon


بیانیه كانون مدافعان حقوق بشر در خصوص سیاست‌های اجتماعی و اقتصادی
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۴ فوريه ۲۰۰۹

«كانون مدافعان حقوق بشر» در خصوص سیاست‌های اجتماعی و اقتصادی ایران، بیانیه‌ای مطبوعاتی منتشر كرد. در این بیانیه كه بیست و ششم بهمن ماه 1387 منتشر شده است از فقر و پیامدهای آن به عنوان بحران نگران كننده جامعه ایران و ناقض حقوق بشر، یاد شده است. متن بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا
هموطنان عزيز
سياست‌هاي نامناسب اجتماعي و اقتصادي و عدم برنامه ريزي براي توسعه انساني هر روز فقر و فلاكت مردم را بيشتر كرده است و علي رغم آمار هاي متناقض مسؤلان دولتي، كارشناسان 10 تا 15 ميليون نفر از مردم را زير خط فقر شديد و مطلق مي دانند. فقر شديد و پيامدهاي اجتماعي آن، اينك بحران نگران كننده جامعه ايراني است كه نقض فاحش حقوق بشر است.
كانون مدافعان حقوق بشر با ابراز نگراني از رنج و مرارت مردم، اعتقاد دارد پذيرش پديده فقردر جامعه ايران يك واقعيت است كه با برنامه ريزي و اتخاذ سياست‌هاي مناسب اجتماعي قابل كنترل است.
انكار مسؤلان جمهوري اسلامي ايران و اخبار متناقض در باره فقر شديد، خط فقر و مشكلات مردم در كشور ثروتمند ايران تاسف بار است و اين سؤال را مطرح مي سازد كه آيا مسؤلان و كارگزاران جمهوري اسلامي ايران مي توانند با حقوقي كه به كارگران، معلمان و كاركنان دولت پرداخت مي شود، زندگي كنند؟

كانون مدافعان حقوق بشر
1387/11/26


send page email page     print version print


                   


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر