logo_kanoon


خودداری مقام‌های قضایی
از اعزام نازنین زاغری نزد پزشک متخصص
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴ فوريه ۲۰۱۷

مقام‌های قضایی با وجود دستور پزشک بهداری زندان برای اعزام اورژانسی نازنین زاغری نزد پزشک متخصص مغز و اعصاب، تاکنون اقدامی انجام نداده‌اند.
به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، نازنین زاغری رتکلیف، زندانی ایرانی- بریتانیایی که سابقه بیماری در ناحیه گردن و کتف، ستون فقرات و بزرگی نسج میان مهره‌ها دارد، بر اثر تشدید این بیماری، در شرایط سختی در زندان اوین قرار گرفته است.
خانم زاغری در تابستان 1393 به‌دلیل تشدید درد در ناحیه گردن، مورد عمل جراحی قرار گرفته و پس از آن نیز از طریق تزریق آمپول و فیزیوتراپی‌های مداوم به درمان بیماری‌اش می‌پرداخته است. این در حالی است که روند درمان خانم زاغری با بازداشتش از تاریخ پانزدهم فروردین ماه، متوقف شده است.
در حال حاضر، دست راست خانم زاغری کرخت و بی‌حس و دست چپش نیز درگیر دردهای شدید شده است. از همین رو پزشک بهداری زندان اوین در تاریخ ۱۶بهمن ماه، دستور اعزام اورژانسی این زندانی نزد پزشک متخصص مغز و اعصاب را صادر کرد که تاکنون اعزامی صورت نگرفته است.
مدتی پیش، سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد که حکم پنج سال زندان خانم زاغری که هم‌اکنون در بند زنان زندان اوین به‌سر می‌برد در دادگاه تجدید نظر تایید شده است.


send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر