logo_kanoon


در این زمینه
درخواست شیرین عبادی و زریندخت عطایی (سحابی) از نرگس محمدی برای پایان دادن به اعتصاب غذا
چهار شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۳ ژوييه ۲۰۱۶

nargesM.jpg
شیرین عبادی، رییس کانون مدافعان حقوق بشر در پیامی به نرگس محمدی از او خواست تا به اعتصاب غذایش پایان دهد.
به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، خانم عبادی از نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر خواسته است تا پی‌گیری خواست‌های حقوق بشری‌اش را به آنها بسپارد.
همچنین خانم زریندخت عطایی، همسر مهندس عزت الله سحابی در نامه‌ای جداگانه به نرگس محمدی از او خواست تا به اعتصاب غذایش پایان دهد.
نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر که اینک در زندان به‌سر می‎برد و از هفتم تیر ماه 1395 اعتصاب غذا کرده است با نگارش دل‌نوشته‌ای با بیان اینکه «خواسته‌ای جز امکان تماس تلفنی با فرزندانش ندارد»، گفته است که علی‌رغم میل و توان جسمی‌اش، راهی برایش نمانده است جز اینکه فریاد «مادر بودن» و دلتنگ بودنش را با اعتصاب غذا اعلام کند.
متن پیام شیرین عبادی به خانم محمدی به شرح زیر است:
همکار گرامی و دوست عزیزم نرگس محمدی؛
صدای اعتراض تو را همه شنیدند و در پاسخ به آن، روز دوشنبه 21 تیر ماه 1395 طوفانی از مهر و حمایت در توییتر به راه انداختند. تو پیروز شدی و صدای اعتراض زنان زندانی سیاسی و عقیدتی زندان اوین را به گوش جهانیان رساندی.
با جسمی بیمار، توان ادامه اعتصاب غذا را نداری و پزشکان معالج تو چند بار هشدار داده‌اند که ادامه این وضعیت خطرهای جدی برای تو دارد.
از طرف خود و همراهانت درخواست می‌کنم اعتصاب خود را بشکن و ادامه خواست‌های حقوق بشری‌ات را به ما بسپار. ما و فرزندانت و مردم مظلوم و ستمدیده ایران به وجود تو نیازمند هستیم.
شیرین عبادی
رییس کانون مدافعان حقوق بشر
23 تیر ماه 1395
متن نامه زریندخت عطایی به نرگس محمدی به شرح زیر است:
به نام خدا
نور چشم عزيزم نرگس جان
با توجه به قول نماينده محترم دادستانی مبنی بر پذيرش خواسته شما برای برقراری تماس تلفنی مرتب با فرزندان‌ات از تو خواهش می‌كنم برای پرهيز از تشديد وخامت حال و جلوگيری از آسيب‌های وارده بر جان عزيزت و بازگشت سلامتی به اعتصاب غذايت پايان دهی، اميد آنكه به خواست خدای قادر متعال هرچه زودتر با همسر و فرزندانت در آزادی و آرامش زير يك سقف جمع شويد واز نزديك شاهد رشد و بالندگی فرزندان دلبندت باشی
زريندخت عطايی (سحابی)


send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر