logo_kanoon


نگرانی جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی
از ادامه اعتصاب غذا نرگس محمدی
يکشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۰ ژوييه ۲۰۱۶

جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی در اطلاعیه‌ای از ادامه اعتصاب غذا نرگس محمدی، زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین، ابراز نگرانی کردند.
به گزارش سایت کلمه، متن اطلاعیه جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی به شرح زیر است:
به نام خدای مهرآفرین
۱۲ روز از اعتصاب غذای خواهر عزیزمان نرگس محمدی می‌گذرد. خواسته بدیهی او داشتن حق طبیعی و اولیه تماس با فرزندان خردسالش است. خواسته‌ای که آنقدر مهم و ارزشمند است که این مادر به خاطرش تنها گوهر عمرش، جانش، را به خطر انداخته است.
ما نگران جان این زن،مادر، دختر، همسر هستیم. ما نگران علی و کیانا هستیم و نگران مادر نرگس که در گوشه‌ای از این سرزمین نگران جگرگوشه‌هایش است. ما در تعجبیم که چگونه صدای این مادر مظلوم به گوش مسئولین قضائی نمی‌رسد یا اگر می‌رسد واکنش لازم را بر نمی‌انگیزد.
در تعجبیم از این که مقام قضائی خود را مسلوب‌الاختیار می‌داند و گناه را به گردن مقام امنیتی می‌اندازد. در تعجبیم از نمایندگان مردم که دستگاه‌های مربوطه را به اجرای قانون متذکر نمی‌شوند. متعجبیم از کنشگران سیاسی و فعالان مدنی که چرا سکوت کرده‌اند. متعجبیم از خودمان که چطور نشسته‌ایم و آب شدن شمع وجود نرگس‌مان را تماشا می‌کنیم.
ما نگرانیم چون سابقه ذهنی بسیار بدی داریم از اعتصاب غذای هدی صابر عزیز و سرانجام او. نگرانیم چون تا یک‌شنبه از وضعیت خواهرمان بی‌خبر خواهیم ماند. ما نگرانیم چون آدمیم، چون درد نرگس درد ماست، چون خواسته نرگس خواسته ماست، چون درد بی‌دردی برایمان کشنده است. و در دوازدهمین روز اعتصاب غذای نرگس محمدی سلامت او را، که با شکستن اعتصاب غذایش به دنبال تضمین تماس تلفنی مرتب و منظم او با فرزندانش ممکن است، خواستاریم. هرکه هرچه از دستش بر می‌آید وظیفه دارد که انجام دهد و ما هم می‌خواهیم صدای نرگس باشیم. صدای ما را بشنوید!
جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی
۱۸ تیرماه ۹۵


send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر