logo_kanoon


با صدور اطلاعیه‌ای
تریبون آزاد وکلا
درگذشت هادی اسماعیل زاده را تسلیت گفت
يکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۶ مارس ۲۰۱۶

تریبون آزاد وکلا- وکلای مرکز حامیان حقوق بشر با صدور اطلاعیه‌ای درگذشت هادی اسماعیل‌زاده، عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر را تسلیت گفت.
به گزارش مرکز حامیان حقوق بشر، متن اطلاعیه تریبون آزاد وکلا به شرح زیر است:
تریبون آزاد وکلا در گذشت دکتر هادی اسماعیل زاده وکیل دادگستری، استاد دانشگاه و عضو هیأت عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر را به همه وکلای عدالت خواه ، مدافعان حقوق بشر، به دانشگاهیان و به موکلین او تسلیت می گوید.
فقدان دکتر هادی اسماعیل زاده در هفتم اسفند 1394 ضایعه بزرگی برای جامعه وکالت است. جای او در میان مدافعان حق و عدالت برای همیشه خالی خواهد بود اگر چه روش و منش او همواره همچون چراغی فرا روی وکلای آزاده، مستقل و عدالت خواه خواهد درخشید.
دکتر هادی اسماعیل زاده ازمعدود وکلای مستقل و آزاده ای است که “تحقق عدالت” یکی از آرمان های پر ارزش زندگی سراسر رنج و مرارت او بوده است تا جائی که تمامی هستی خود را نیز به پای آن نهاد.
حتی تحمل شکنجه و زندان در زندان های جمهوری اسلامی ایران او را از ادامه عدالت خواهی و تلاش برای احقاق حق و راستی باز نداشت تا آنجا که به صراحت و با تأکید گفته است : « نمی تواند بی اعتنا نسبت به آنچه در دادگاه ها از سوی افرادی به نام حافظان عدالت بر سر عدالت می آورند، سکوت پیشه سازد. »
تن رنجور و قلب شکسته او بیش از این توان نا ملایمات را نداشت و نهایتا بر بلندای کوه این خاک ناچیز و زندگی مرارت بار را ترک کرد.
یاد و نامش جاودان باد
وکلای مرکز حامیان حقوق بشر


send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر