logo_kanoon


حسب اطلاع
شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی
‌دادگاه نرگس محمدی، پس از دوبار تعویق
شنبه برگزار می‌شود
جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۰۸ ژانويه ۲۰۱۶

جلسه رسیدگی به اتهام‌های نرگس محمدی، بر اساس اعلام شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی روز ‌شنبه، نوزدهم دی ماه 1394 برگزار می‌شود.
به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، پیش از این نیز جلسه‌های رسیدگی به اتهام‌های خانم محمدی قرار بود در تاریخ‌های چهاردهم تیرماه و چهاردهم مهرماه 1394 برگزار شوند که با وجود آمادگی وکیلش برای حضور در دادگاه‌ها، به‌دلایل نامعلومی این جلسه‌ها برگزار نشدند.
نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر، در تاریخ 15 اردیبهشت ماه 1394 بدون دریافت احضاریه‌ای، توسط نیروهای امنیتی- قضایی در منزلش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
این در حالی است که خانم محمدی به بیماری‌های آمبولی ریه و فلج عضلانی مبتلاست و مقام‌های مسئول در نهادهای امنیتی و قوه قضاییه در جریان بیماری او هستند؛ به‌گونه‌ای که در سال 1391 و زمانی‌که خانم محمدی در زندان بود، مقام‌های مسئول براساس نظر پزشک‌های متخصص و همچنین پزشکی قانونی مبنی براین‌که فضای زندان، خانم محمدی را برای فلج عضلانی مستعد می کند، با آزادی او برای ادامه درمان موافقت کرده بودند.
پزشک‌های متخصص در خصوص دو بیماری آمبولی ریه و فلج عضلانی معتقد هستند که این بیماری‌ها در فضای زندان تشدید شده و در نهایت در پی بی‌توجهی جتی می‌توانند جان بیمار را به خطر بیاندازند.
از همین رو تقی رحمانی، همسر خانم محمدی بارها درخصوص بی‌توجهی مقام‌های مسئول نسبت به وضعیت سلامتی همسرش، هشدار داده است.


send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر