logo_kanoon


در این زمینه
بدون اطلاع قبلی
از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب
دادگاه نرگس محمدی
برگزار نشد
سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۶ اکتبر ۲۰۱۵

جلسه رسیدگی به اتهام‌های نرگس محمدی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران، بدون اطلاع قبلی به خانم محمدی و وکلای او، برگزار نشد.
به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، حسب اطلاع شعبه 15 دادگاه انقلاب، قرار بود که دادگاه خانم محمدی روز سه‌شنبه، چهاردهم مهرماه 1394 برگزار ‌شود.
پیش از این نیز جلسه رسیدگی به اتهام‌های خانم محمدی در تاریخ 14 تیرماه 1394 به‌دلایل نامعلومی برگزار نشده بود.
نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر، در تاریخ 15 اردیبهشت ماه 1394 بدون دریافت احضاریه‌ای، توسط نیروهای امنیتی- قضایی در منزلش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
این در حالی است که خانم محمدی به بیماری‌های آمبولی ریه و فلج عضلانی مبتلا است و مقام‌های مسئول در نهادهای امنیتی و قوه قضاییه در جریان بیماری او هستند؛ به‌گونه‌ای که در سال 1391 و زمانی‌که خانم محمدی در زندان بود، مقام‌های مسئول براساس نظر پزشک‌های متخصص و همچنین پزشکی قانونی مبنی براین‌که فضای زندان، خانم محمدی را برای فلج عضلانی مستعد می کند، با آزادی او برای ادامه درمان موافقت کرده بودند.
پزشک‌های متخصص در خصوص دو بیماری آمبولی ریه و فلج عضلانی معتقد هستند که این بیماری‌ها در فضای زندان تشدید شده و در نهایت در پی بی‌توجهی می‌توانند جان بیمار را به خطر بیاندازند.
از همین رو همسر خانم محمدی بارها درخصوص بی‌توجهی مقام‌های مسئول نسبت به وضعیت سلامتی همسرش و اعزام نکردن او به بیمارستان، هشدار داده بود.
در ماه‌های گذشته، سازمان‌های حقوق بشری و همچنین جمعی از فعالان مدنی با صدور اطلاعیه‌های متعددی آزادی نرگس محمدی را با این تأکید که او بیمار بوده و نیاز به درمان جدی دارد، خواستار شده بودند.


send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر