logo_kanoon


در این زمینه
حسب اطلاع
شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی
سه‌شنبه
زمان دادگاه نرگس محمدی
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۵ اکتبر ۲۰۱۵

جلسه رسیدگی به اتهام‌های نرگس محمدی، حسب اطلاع شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی روز سه‌شنبه، چهاردهم مهرماه 1394 برگزار می‌شود.
به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، پیش از این نیز قرار بود جلسه رسیدگی به اتهام‌های خانم محمدی در تاریخ 14 تیرماه 1394 برگزار شود که با وجود حضور وکیلش در دادگاه، به‌دلایل نامعلومی این جلسه برگزار نشد.
نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر، در تاریخ 15 اردیبهشت ماه 1394 بدون دریافت احضاریه‌ای، توسط نیروهای امنیتی- قضایی در منزلش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
این در حالی است که خانم محمدی به بیماری‌های آمبولی ریه و فلج عضلانی مبتلا است و مقام‌های مسئول در نهادهای امنیتی و قوه قضاییه در جریان بیماری او هستند؛ به‌گونه‌ای که در سال 1391 و زمانی‌که خانم محمدی در زندان بود، مقام‌های مسئول براساس نظر پزشک‌های متخصص و همچنین پزشکی قانونی مبنی براین‌که فضای زندان، خانم محمدی را برای فلج عضلانی مستعد می کند، با آزادی او برای ادامه درمان موافقت کرده بودند.
پزشک‌های متخصص در خصوص دو بیماری آمبولی ریه و فلج عضلانی معتقد هستند که این بیماری‌ها در فضای زندان تشدید شده و در نهایت در پی بی‌توجهی می‌توانند جان بیمار را به خطر بیاندازند.
از همین رو همسر خانم محمدی بارها درخصوص بی‌توجهی مقام‌های مسئول نسبت به وضعیت سلامتی همسرش و اعزام نکردن او به بیمارستان، هشدار داده بود.
در ماه‌های گذشته، سازمان‌های حقوق بشری و همچنین جمعی از فعالان مدنی با صدور اطلاعیه‌های متعددی آزادی نرگس محمدی را با این تأکید که او بیمار بوده و نیاز به درمان جدی دارد، خواستار شده بودند.


send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر