logo_kanoon


از کنج زندان
پیام تبریک عبدالفتاح سلطانی
به مناسبت سال نو میلادی
جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۳ - ۰۲ ژانويه ۲۰۱۵

عبدالفتاح سلطاني، وكيل دادگستری و از اعضاي موسس كانون مدافعان حقوق بشر كه پنجمين سال از دوران حبس يازده ساله خود را مي گذراند، در أخرين ساعات سال ٢٠١٤ ميلادي در پيامي از کنج زندان، آغاز سال نوی ميلادي را تبريك گفت.

به گزارش جرس، متن كامل پیام عبدالفتاح سلطاني به شرح ذير است:
بار دیگر مسیح از مادری از نور نه در زمانی بسیار دور که هم اینک در سپهری آکنده از بوی تعفن مکر زر و زور ، از افلاک ، پای در خاک نهاد و مردم خسته و تکیده از بیداد با گلوی ورم کرده از خشم فروخورده هلهله کنان و پایکوبان با هزاران راز و نیاز و آغوشی باز او را در بر گرفته اند و نور امید طوفان آسا در فضای دلها پیچید و اندوه به جای مانده از ستم ها را درنوردید.
پیر دنیادیده و سالخورده ای در گوشه کز کرده با خود میگفت : «ای کاش اینبار بینوایان همنوا ناکامان به کام گرد.» ولی افسوس آنچه می خواست نه آن شد. زمانه دیگرگون و به نام نور، ظلمت حکم روا و کومه های هیزم انباشته و صلیب ها هزار هزار و افسون تر از آن طناب های دار برافراشته گردید و خرافه ستیزان و دانش اندوزان دادخواه در آتش بیداد سوخته و لبان حقگویان با ریسمان ستم دوخته گردید.
و بار دیگر این مردم از گذشته نآموخته، نشسته به انتظار چشم به در دوخته زمزمه می کنند : شاید آن یار سفرکرده دگر بازآید.» و این بار پیر دنیادیده از جا برخاسته و صلیبی بر دوش، شمعی در دست فریاد می زند : ناله و نفرین بر تاریکی چه سود؟! شمعی، چراغی، مشعلی برافروزید و تاریکی را برای همیشه بدرقه کنید.
با شمعی در دست و شعله ای از نور امید در دل به استقبال سال نو می رویم. از کنج زندان نه تنها با زبان که از دل و جان سال نوی میلادی را به همه مسیحیان جهان از جمله هم میهنان مسیحی به ویژه نوکیشان گرفتار در زندان تبریک و شادباش مي گويم .
عبدالفتاح سلطاني
٣٠ /١٢/ ٢٠١٤
زندان اوين


send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر