logo_kanoon


با صدور اطلاعیه ای مطبوعاتی
عنوان شد
حمایت تریبون آزاد وکلا
از فرشید یدالهی، وکیل زندانی
چهار شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۴

تریبون آزاد وکلا با صدور اطلاعیه ای مطبوعاتی از فرشید یدالهی، وکیلی که اینک در زندان دوران محکومیت خود را می گذراند حمایت کرد.
رونوشت این اطلاعیه که نوزدهم شهریور ماه 1393 صادر شده برای احمد شهید- گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران-، کانون بین المللی وکلا و گزارشگر ویژه استقلال وکلا نیز ارسال شده است.
به گزارش مرکز حامیان حقوق بشر، متن اطلاعیه تریبون آزاد وکلا به شرح زیر است:

همکار دربندمان آقای فرشید یدالهی- عضو کانون وکلای دادگستری- در اعتراض به محدودیت‌های غیر قانونی‌ که در زندان بر وی تحمیل می‌‌شود، از تاریخ‌ نهم شهریور ماه سال جاری در اعتصاب غذا بسر می برد و وضعیت جسمی‌ او رو به وخامت است. تعداد دیگری از دراویش گنابادی دربند، از جمله کسری نوری، مصطفی عبدی، حمید رضا مرادی، امید بهروزی، افشین کرم پور، مصطفی دانشجو و رضا انتصاری هم در حمایت از خواست‌های نامبرده و اعتراض به نقض حقوق بشر که نسبت به پیروان این گروه به عمل می آید، اعتصاب غذای خود را شروع کرده اند.

تریبون آزاد وکلا، ضمن حمایت از خواست‌های قانونی‌ فرشید یدالهی، اعلام می دارد مسئولیت حفظ جان و سلامتی‌ وی و سایر اعتصاب کنندگان بر عهده مقامات قضایی به ویژه رئیس قوهٔ قضائیه است که با نادیده گرفتن قوانین و مقررات باعث ایجاد چنین وضعیتی شده اند.

تریبون آزاد وکلا یک بار دیگر توجه رئیس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران– بهمن کشاورز- را به وضعیت وکلای در بند از جمله عبدالفتاح سلطانی، محمد سیف زاده، فرشید یدالهی و لزوم حمایت از آنان جلب می‌‌نماید.


send page email page     print version print


                   


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر