logo_kanoon


همسر عبدالفتاح سلطانی خواستار محاکمۀ آمران و مأموران حمله به بند ۳۵۰ اوین شد
شکایت وکیل عبدالفتاح سلطانی از معاون زندان اوین
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰ مه ۲۰۱۴

soltani1.jpg
وکیل عبدالفتاح سلطانی، عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر که دوران محکومیت خود را در زندان اوین می گذراند از جواد مومنی، معاون زندان اوین شکایت کرد.
به گزارش جرس، پیمان حاج محمود عطار با تفویض وکالت ازسوی معصومه دهقان- همسر عبدالفتاح سلطانی-، رسما وکیل آقای سلطانی شد تا شکایتی را علیه جواد مومنی، معاون زندان اوین و برخی ماموران زندان به اتهام توهین و ضرب و شتم آقای عبدالفتاح سلطانی تنظیم کند.
بنا بر این شکایت‌نامه، در تاریخ 28 فروردین سال جاری توهین ماموران به آقای سلطانی از طریق بستن دست وی از پشت و اجبار به تراشیدن سر و اعزام وی به انفرادی صورت گرفته است.

همچنین همسر آقای سلطانی در شکوائیه ای، خواستار محاکمۀ عاملان و آمران حمله به زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین شد.
متن شکایت نامه همسر عبدالفتاح سلطانی به شرح زیر است:
"بسمه تعالی
ریاست محترم دادسرای کارکنان دولت
احتراماً معروض می دارد:
اینجانب معصومه دهقان- همسر آقای عبدالفتاح سلطانی وکیل پایه یک دادگستری- درخصوص حمله به زندانیان بی دفاع بند ۳۵۰ زندان اوین با توجه به آنچه دیده و شنیده و در صحن ملاقات از نزدیک مشاهده کرده ام, لازم می دانم به جهت توهین و تحقیر و ضرب و شتم همسرم و زدن چشم بند و دست بند و تراشیدن اجباری موی سر از معاون زندان اوین- آقای جواد مومنی- طرح شکایت کنم. بدیهی است همسرم هیچ گونه امکان و اجازه شکایت از عامل و آمر این فاجعه را ندارد.
بنابراین بدین وسیله درخواست محاکمه معاونت زندان- آقای جواد مومنی- و کلیه آمرین و مأمورین را در خصوص حمله به بند ۳۵۰ اوین دارم."
خانواده های محمد شجاعی، یاشار دارالشفا، داور حسینی، بهنام ابراهیم زاده، عبدالفتاح سلطانی، سهیل بابادی و چند تن دیگر از رییس زندان اوین و معاونش و همچنین رییس وقت زندان های کل کشور و کلیه آمران و عاملان حمله به زندان شکایت کردند. اما متاسفانه دادسرای کارکنان دولت شکایت نامه آنها را دریافت نکرد و آنان به دادستانی مراجعه کردند.
بر اساس گزارش جرس، پس از دو ساعت در داستانی منشی دادیار ناظر زندان و نماینده دادستان اقدام به جمع آوری شکایت ها کرد ولی بی هیچ دلیلی هیچ یک از نامه ها را ثبت و درج نکرد، لذا خانواده ها تصمیم گرفتند که با توجه به ثبت نشدن نامه هایشان آن ها را روز شانزدهم اردیبشت از طریق پست ارسال کنند.


send page email page     print version print


                   


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر