logo_kanoon


با ارسال نامه ای به رییس قوه قضاییه صورت گرفت
شکایت خانواده های زندانیان از مقام های قضایی
يکشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۲۷ آپريل ۲۰۱۴

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی و عقیدتی بند ۳۵۰ زندان اوین با ارسال نامه ای به رییس قوه قضاییه از چهار مقام قضایی شکایت کردند.
به گزارش کلمه، متن نامه جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی و عقیدتی بند 350 زندان اوین که رونوشت آن برای وزارت دادگستری، کمسیوین قضایی مجلس، کمیسیون اصل نود مجلس، دفتر ریاست جمهوری و دفتر رهبری ارسال شده به شرح زیر است:

ای نام تو بهترین سرآغاز

رییس قوه قضاییه جناب آقای لاریجانی

همچنان که مطلع هستید در روز پنج شنبه ۲۸/۱/۹۳ ماموران زندان و نیروهای امنیتی دیگر ارگان ها، به بند ۳۵۰ اوین، حمله برده و افراد زیادی از زندانیان را که درحال اجرای حکم بوده اند را بشدت مورد ضرب و شتم قرار داده اند. از آنجا که حمله مذکور به بهانه بازرسی و تفتیش بند زندانیان سیاسی بوده، و در روز دوشنبه هنگام ملاقات خانواده ها، یقین حاصل شده برخی زندانیان بشدت مضروب و مجروح گشته اند. ولی با کمال تاسف وزیر دادگستری، آن را در حد جراحت مختصر و رییس سازمان زندان ها به کلی ضرب و شتم را تکذیب می کند.

ما خانواده های زندانیان بند ۳۵۰ در این خصوص شکایت خود را اعلام می داریم.

نظر به اینکه سازمان زندان ها، دادگستری و دادستانی در سیستم قضایی کشور، ریاست آن برعهده جناب عالی می باشد و این اعمال از مصادیق بارز اعمال مجرمانه است و حمله مذکور، مصداق سوء استفاده ماموران وزارت اطلاعات و سازمان زندان ها و دیگر سازمان های دخیل در حمله، می باشد. لذا علیه آقای اسماعیلی رییس سازمان زندان ها، رییس زندان آقای شیدی، دادستان تهران آقای دولت آبادی و وزیر دادگستری شکایت خود را طرح کرده و از آن مقام درخواست رسیدگی داریم.


send page email page     print version print


                   


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر