logo_kanoon


دختر عبدالفتاح سلطانی:
آقای روحانی، برای آزادی زندانیان سیاسی کوشش کنید
پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۶ مارس ۲۰۱۴

مائده سلطانی، فرزند عبدالفتاح سلطانی به مناسبت روز وکیل در نامه ای به حسن روحانی، رییس جمهوری خواستار اهتمام وی جهت آزادی زندانیان سیاسی - به ویژه وکلای زندانی- شد.
عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری و مدافع حقوق بشر در پی فعالیت های حقوق بشری اش هم اینک دوران محکومیت خود را در زندان می گذراند.
متن نامه مائده سلطانی، فرزند عبدالفتاح سلطانی به حسن روحانی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهور
با سلام و احترام
پیش از آنکه شما به این سمت برسید وکیل دادگستری بودید. کسوت وکالت اقتضا دارد که در هر حال و در همه ی امور در پی اجرای قانون باشید، بویژه آنکه طبق اصل 113 قاتون اساسی جمهوری اسلامی ایران مسوولیت اجرای قانون اساسی به عهده شماست. پدرم، عبدالفتاح سلطانی از تاریخ 1390/6/19 تاکنون بی گناه در زندان بسر می برد هر چند بارها به خاطر دفاع از حقوق موکلین خود زندان را تحمل کرده بود و هر دفعه نیز تبرئه شده بود ولی این بار باندی با همدستی دادستان سابق تهران و ماموران قانون گریز وزارت اطلاعات توانستند در دادگاه بدوی 18 سال محکومیت به حبس توسط قاضی پیرعباسی ( شعبه 26 دادگاه انقلاب تهران ) برایش بگیرند که در دادگاه تجدیدنظر به 13 سال حبس کاهش پیدا کرد. ممکن است بگویید این موضوع در اختیار قوه قضاییه است!! ولی یادتان باشد که دادگاه های ویژه رسیدگی به این قبیل جرایم ( که فقط 3 شعبه از ده ها شعبه دادگاه انقلاب می باشند) , همانگونه که آقای علی مطهری در 1392/10/7 در مجلس شورای اسلامی مطرح کرده بود صرفا بر اساس گزارش های خلاف واقع مامورین وزارت اطلاعات _ که در حال حاضر جزء دولت و کابینه شما هستند _ چنین احکام خلاف شرعی صادر کرده اند! و شما می توانید این قبیل پرونده ها را به هیاتی از پاک ترین متخصصین امنیتی وزارت اطلاعات که از نظر سیاسی و جناحی بی طرف باشند , واگذار کنید تا بازبینی شوند و اگر حقیقت بر شما روشن شد آنگاه با گزارش به دادستان تهران فضا را برای اعاده دادرسی فراهم سازید.امید است به مسوولیت خطیری که در این باره به عهده دارید واقف باشید واجازه ندهید زندانیان سیاسی و بویژه وکلای زندانی ، همچنین پدرم عبدالفتاح سلطانی بیش از این تحمل ستم نمایند.
مائده سلطانی (دختر عبدالفتاح سلطانی )


send page email page     print version print


                   


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر