logo_kanoon


باز هم مقام‌های مسئول
با مرخصی عبدالفتاح سلطانی مخالفت کردند
دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱ نوامبر ۲۰۱۶

برای چندمین بار با مرخصی عبدالفتاح سلطانی، وکیل محبوس در زندان اوین و عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر، مخالفت شد.

به گزارش کلمه، در حالی با مرخصی عبدالفتاح سلطانی، مخالفت می‌شود که وی بعد از ۵ سال و سه ماه یکبار از مرخصی قانونی خود و یک بار برای فوت مادرش از مرخصی اضطراری استفاده کرده است.

از اردیبهشت تا کنون به درخواست‌های خانواده جهت مرخصی جواب رد داده می‌شود. به گزارش کلمه، این اعمال غیرقانونی مانند منع مرخصی و منع آزادی مشروط به احتمال قریب به یقین از طرف ضابطین پرونده سلطانی اعمال می‌شود.

عبدالفتاح سلطانی در تاریخ نوزدهم شهریور ماه ۱۳۹۰ در مقابل دادگاه انقلاب بازداشت و تا به امروز در زندان به‌سر می‌برد. این در حالی است که تقاضای اعاده دادرسی آقای سلطانی تاکنون بی‌پاسخ مانده است.

این وکیل دادگستری ابتدا به ۱۸ سال زندان و بیست سال محرومیت از وکالت محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر، به ۱۳ سال زندان کاهش یافت. در نهایت، حکم آقای سلطانی در پی اعمال ماده ۱۳۴، به ده سال زندان و دو سال محرومیت از وکالت کاهش یافت.

مشارکت در تأسیس کانون مدافعان حقوق بشر و مصاحبه با رسانه‌ها درباره پرونده موکلانش، از جمله اتهام‌های آقای سلطانی بوده است.


send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر