logo_kanoon


خودداری قوه قضاییه از دریافت
نامه درخواست آزادی عبدالفتاح سلطانی
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۶

مقام مسئول در قوه قضاییه از ثبت نامه درخواست آزادی عبدالفتاح سلطانی از رییس قوه قضاییه که توسط 12520 نفر از شهروندان ایرانی امضا شده بود، خودداری کرد.
به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، نامه 12520 نفر از شهروندان برای آزادی آقای سلطانی توسط معصومه دهقان، همسر این وکیل دادگستری برای ثبت به دبیرخانه قوه قضاییه برده شد اما مقام مسئول در این دبیرخانه از ثبت آن خودداری کرد.
عبدالفتاح سلطانی که در سال ۱۳۹۰ در مقابل دادگاه انقلاب بازداشت و تا به امروز در زندان به‌سر می‌برد، ابتدا به ۱۸ سال زندان و بیست سال محرومیت از وکالت محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر، به ۱۳ سال زندان کاهش یافت. در نهایت، حکم آقای سلطانی در پی اعمال ماده ۱۳۴، به ده سال زندان و دو سال محرومیت از وکالت کاهش یافت.
در حال حاضر او نیمی از دوران محکومیت خود را گذرانده است که براساس قانون مجازات اسلامی مشمول آزادی مشروط می‌شود. بر این اساس جمعی از شهروندان ایرانی با امضای نامه‌ای خطاب به رییس قوه قضاییه در کنار خانواده آقای سلطانی قرار گرفته و آزادی این وکیل دادگستری را خواستار شدند.
آنان در نامه خود از رییس قوه قضاییه خواسته بودند تا با توجه به «وضعیت سلامت» آقای سلطانی، «شرایط کشور» و «نیاز مبرم به همدلی و همبستگی در شرایط حساس منطقه»، این وکیل دادگستری آزاد شود اما دبیرخانه قوه قضاییه اجازه ثبت این نامه را به همسر آقای سلطانی نداد.
از همین رو همسر آقای سلطانی در صفحه فیس بوک خود نوشت: «کمپین حمایت از آزادی عبدالفتاح سلطانی با 12540 امضا به پایان رسید. اسامی و نامه رو بردم قوه قضائیه تا به مخاطب نامه برسونم و بگم این جماعت از شما خواسته‌اند آزادی آقای سلطانی رو پیگیری کنید. حالا اعمال ماده 18 به‌جای خود. متاسفانه اجازه ثبت نامه را ندادند و من راهی پستخانه شدم! پس از این هر منبعی که نامه‌ام را نگیرد پست می‌کنم و به اطلاع 12540 نفر می‌رسانم که از همین طریق باخبرشوند. امیدوارم این جماعت از جواب نامه‌شان راضی و خشنود شوند!


send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر