logo_kanoon

شیرین عبادی و 50 فعال حقوق زنان اعلام کردند

اعتراض به نسل كشی مسلمانان در برمه
جمعي از فعالان ايراني حقوق زنان با انتشار بيانيه ای به نسل كشی مسلمانان در برمه اعتراض كردند. در این بيانيه كه به امضاي شيرين عبادی نیز رسيده است،از سازمان های حقوق بشری و فعالان حقوق بشری از جمله خانم آنگ سان سوچي، برنده جايزه صلح نوبل خواسته شده است تا نسبت به اين جنايت، واكنش نشان دهند.


گزارش گران بدون مرز منتشر کرد

فهرست ٣٩ دشمن آزادی اطلاع رسانی در جهان
"گزارش گران بدون مرز" به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات با پاسداشت این روز، با ارائه فهرستی ٣٩ نفره، از آنان به عنوان دشمنان آزادی اطلاع رسانی در جهان یاد کرده است. روز جهانی آزادی مطبوعات از سوی گزارش‌گران بدون مرز پیشنهاد و از سوی نهاده‌های جهانی پذیرفته شده است.


گزارش‌گران بدون مرز اعلام کرد

وب‌نگاران و روزنامه‌نگاران قربانی حاکمیت سانسور و سرکوب برای برگزاری انتخابات
"گزارش گران بدون مرز" با انتقاد از فضای موجود برای رسانه ها،اعلام کرد: "زمانی که ۵۲ روزنامه‌نگار و وب‌نگار زندانی هستند، نمی‌توان از انتخابات آزاد سخن به میان آورد."


در آستانه روز جهانی کارگر

کمپین بین المللی حمایت از حقوق کارگران ایران فعالیت خود را آغاز کرد
کمپین بین المللی حمایت از حقوق کارگران ایران در آستانه روز جهانی کارگر با انتشار بیانیه ای فعالیت خود رااز اول اردیبهشت ماه 1392 آغاز کرد.


با وجود مخالفت ایران، کره شمالی و سوریه

مجمع عمومی سازمان ملل معاهده کنترل تجارت سلاح‌های متعارف را تصویب کرد
یک هفته بعد از آنکه ایران، کره شمالی و سوریه مانع از تصویب معاهده کنترل سلاح‌های متعارف در سازمان ملل متحد شدند، این مجمع آن را به تصویب رساند.


با ارائه گزارش ارسال شد

نامه شیرین عبادی به احمد شهید
در خصوص اعتصاب غذای دراویش در زندان
شیرین عبادی در پی اعتصاب غذای تعدادی از دراویش زندانی، در نامه ای به احمد شهید، گزارشی در خصوص این افراد را به این مقام سازمان ملل متحد ارائه کرد.


بر اساس رأی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد

ماموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در ایران تمدید شد
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، دوم فروردین ماه 1392، ماموریت احمد شهید، گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.


گزارش گران بدون مرز
خواستار تمدید مأموریت احمد شهید شد
"گزارش گران بدون مرز" با صدور اطلاعیه مطبوعاتی از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خواست تا در راستای دفاع از روزنامه‌نگاران، وب‌نگاران و آزادی اطلاع رسانی در ایران، جمهوری اسلامی ایران را محکوم و مأموریت احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در خصوص وضعیت حقوق بشر در ایران را تمدید کند.


کنفرانس زنان سازمان ملل
خشونت علیه زنان را محکوم کرد
کنفرانس زنان سازمان ملل متحد در پایان کار خود بیانیه‌ای را تصویب کرد که در آن بر برابری حقوق زنان و مردان و نیز حمایت از زنان در سراسر جهان تاکید شده است. در این بیانیه از همه دولت‌ها خواسته شده است که به قوانین و اقدام‌‌های تبعیض‌آمیز علیه زنان پایان دهند و در کشورهای خود با خشونت علیه زنان مبارزه کنند.


در نشست جانبی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو

شیرین عبادی: ادبیات نماینده جمهوری اسلامی
نماد فرهنگ ایرانی نیست
شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در شهر ژنو به رفتار و ادبیات نماینده جمهوری اسلامی ایران اعتراض کرد.


عنوان بدترین دولت‌های جاسوس
برای سوریه، چین، ایران، بحرین و ویتنام
"گزارشگران بدون مرز"، سوریه، چین، ایران، بحرین و ویتنام را به عنوان بدترین دولت‌های "جاسوس" جهان معرفی کرد. به گزارش تارنمای "گزارشگران بدون مرز"، این سازمان مدافع آزادی بیان، هدف اصلی اقدامات مهارکننده‌ این کشورها بر روی اینترنت که در ماه‌های اخیر نیز تشدید شده است را خاموش کردن صدای معترضان عنوان کرد.


رئیس شبکه پرس تی‌وی و پلیس سایبری ایران
در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا، دو نفر از مدیران پرس تی‌وی، دو قاضی پرونده فعالان عرب در استان خوزستان، رئیس زندان اوین، دادستان ساری، معاون دادستان شیراز، دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای، قاضی احکام امدادگران آذربایجان و پلیس سایبری ایران (فتا) را در فهرست تازه تحریم‌های حقوق بشری قرار داد.


ایران، گزارش چهارم احمد شهید
را ناامید کننده خواند
احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، چهارمین گزارش خود را در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ارائه کرد و نماینده ایران هم در پاسخ به او این گزارش را غیرواقعی و سیاسی خواند. در گزارش ۷۷ صفحه‌ای آقای شهید، مقام‌های ایران به "نقض سازمان یافته و منظم حقوق بشر" متهم شده‌اند.


سازمان های حقوق بشری در نامه ای
به شورای حقوق بشر سازمان ملل:

مأموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران
را تمدید کنید
سازمان های حقوق بشری در نامه‌ای به هیأت‌های نمایندگی دایمی کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو از آن‌ها خواستند تا در نشست روز 21 یا 22 مارس خود، مأموریت گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران را تمدید کنند.


مهناز پراکند: برای تعیین میزان
وثیقه زندانیان سیاسی به قانون عمل نمی‌شود
مهناز پراکند، وکیل دادگستری درباره قانون تطبیق میزان وثیقه با وضعیت محکومان می گوید: تأمینی که برای متهمان یا محکومان تعیین می شود، باید مبنای قانونی داشته باشد و مسئولان مربوطه حق ندارند خارج از حدود قانون عمل کنند.


خودداری عبدالفتاح سلطانی از تامین
وثیقه‌ یک میلیارد و دویست میلیون تومانی
عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری و یکی از اعضای موسس کانون مدافعان حقوق بشر در ایران به رغم نیاز به درمان بیماری کم‌خونی و گوارشی، حاضر به تامین وثیقه‌ یک میلیارد و 200 هزار تومانی نشد و به گفته دخترش حاضر نشد زیر بار این قانون شکنی برود.


احمد شهید در چهارمین گزارش:
وضعیت حقوق بشر در ایران وخیم تر شده است
احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران چهارمین گزارش خود از وضعیت حقوق بشر در ایران را منتشر کرده است.
گزارش آقای شهید 21 اسفند ماه 1391 به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه می شود.


برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر:

ایران، محمد سیف زاده را آزاد کند
برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر با صدور اطلاعیه مطبوعاتی نسبت به ادامه حبس محمد سیف زاده، مدافع حقوق بشر و عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر اعتراض کرد.


در اطلاعیه گزارش گران بدون مرز عنوان شد

وزارت اطلاعات و پروژه اعتراف گیری
"گزارش گران بدون مرز" در اطلاعیه ای مطبوعاتی با اشاره به بیانیه وزارت اطلاعات،اعلام کرد که مقامات مسوول، راهبرد "بازداشت پیشگیرانه" را برای دهشت‌افکنی نظام‌مند علیه فعالان رسانه‌ها انتخاب کرده‌اند.


شیرین عبادی و شش سازمان حقوق بشری:
به حبس خودسرانه خانگی موسوی، کروبی و رهنورد
پایان دهید

تمام زندانیان عقیدتی را آزاد کنید

شیرین عبادی، دارنده جایزه صلح نوبل و سازمان عفو بین الملل، دیده بان حقوق بشر، کمپین بین الملل حقوق بشر در ایران، فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران و گزارشگران بدون مرز با انتشار بیانیه مشترکی از جمهوری اسلامی ایران خواستند تا به حبس خانگی موسوی، کروبی و رهنورد پایان دهد.


واکنش شیرین عبادی
به حمله موشکی به کمپ لیبرتی

تیراندازی به افراد بی پناه، خلاف ضوابط حقوق بشر است

شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده نوبل صلح در سال ۲۰۰۳ گفت: "اقدامات یک سازمان در گذشته نمی تواند مجوز یورش به پناهجویان غیرمسلح باشد."


رأی گروه تحقیق سازمان ملل در باره حبس های خودسرانه:

عبدالفتاح سلطانی را فوری آزاد کنید
گروه تحقیق سازمان ملل متحد درباره حبس های خودسرانه به این نتیجه رسید که حبس عبدالفتاح سلطانی،عضو بنیانگذار کانون مدافعان حقوق بشر، خودسرانه است و از حکومت ایران خواست تا او راآزاد کند.


در خواست گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد:

ایران به بازداشت روزنامه نگاران پایان دهد
چهار گزارش گر ویژه سازمان ملل با صدور اطلاعیه ای در ژنو، از جمهوری اسلامی ایران خواستند تا به بازداشت گسترده روزنامه نگاران در ایران پایان دهد و بازداشت شدگان را آزاد کند.


در اطلاعیه گزارش گران بدون مرز عنوان شد

تشدید جنگ رهبری علیه روزنامه نگاران
"گزارش گران بدون مرز" در پی بازداشت سه روزنامه دیگر در ایران که از هفتم بهمن ماه تعداد آنان به 16 نفر رسیده است، با صدور اطلاعیه مطبوعاتی، این سیاست جمهوری اسلامی را محکوم کرد.


در نامه شیرین عبادی به احمد شهید عنوان شد

اعتراض به تشدید سانسور و بازداشت های گسترده روزنامه نگاران
شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده نوبل صلح در سال ۲۰۰۳ در نامه ای به احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در وضعیت حقوق بشر در ایران نسبت به تشدید سانسور و بازداشت های گسترده روزنامه نگاران اعتراض کرد.


در بیانیه گزارشگران بدون مرز در خصوص ایران مطرح شد

اعتراض به بازداشت خودسرانه روزنامه‌نگاران
"گزارش‌گران بدون مرز" در پی بازداشت تعدادی از روزنامه‌نگاران در ایران، با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی خواستار آزادی بدون قید و شرط بازداشت‌شدگان شد و از روز یکشنبه به عنوان "یکشنبه سیاه" نام برد.


کارگروه بازداشت های خودسرانۀ سازمان ملل متحد:

بازداشت موسوی و کروبی را پایان دهید
کارگروه بازداشت های خودسرانۀ سازمان ملل متحد با خودسرانه خواندن حبس خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، از دولت ایران خواسته آنها را هر چه سریع تر آزاد کند.


با دریافت رژیم غذایی و دارو

عبدالفتاح سلطانی ازبیمارستان به زندان بازگشت
عبدالفتاح سلطانی، عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر و وکیل دادگستری که به دلیل بیماری از زندان اوین به بیمارستان اعزام شده بود، روز سه شنبه سوم بهمن ماه 1391 به زندان بازگشت.


کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل:

ایران به اعدام نوجوانان
و اعدام در انظار عمومی پایان دهد
سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، اعدام یک مجرم نوجوان و نیز اعدام در انظار عمومی در ایران را محکوم و از تایید حکم اعدام 5 نفر دیگر ابراز نگرانی کرد.


برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر:

منصوره بهکیش از حامیان مادران پارک لاله
را زندانی نکنید
برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر در فراخوانی از دولتمردان ایران خواست از حبس منصوره بهکیش از حامیان مادران پارک لاله (مادران عزادار) خودداری کنند.


گزارش‌گران بدون مرز:

صدای مادران عزادار را زندانی نکنید
"گزارش‌گران بدون مرز" نگرانی خود را از احضار منصوره بهکیش، شهروند وب‌نگار و فعال حقوق مدنی، برای سپری کردن حکم شش ماه زندان اعلام کرد.


درخواست دو سازمان حقوق بشری:

ایران حکم اعدام زندانیان عقیدتی را لغو کند
فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران با انتشار بیانیه عمومی مشترکی، لغو حکم اعدام زندانیان عقیدتی را خواستار شدند.


محمدعلی دادخواه، عضو شورای عالی نظارت
کانون مدافعان حقوق بشر به مرخصی آمد
محمد علی دادخواه،عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر به مرخصی آمد. محمدعلی دادخواه که ‌پیش از این در تیر ماه سال ۹۰ از سوی شعبه‌ ۱۵ دادگاه انقلاب به ۹ سال زندان، ده سال ممنوعیت از وکالت و همچنین به شلاق محکوم شده‌ بود، مهرماه سال جاری به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده بود.


در اطلاعیه گزارش‌گران بدون مرز عنوان شد:
گروگان‌گیری، تهدید‌ علیه روزنامه‌نگاران
"گزارش‌گران بدون مرز" با صدور اطلاعیه ای از ده‌ها مورد تهدید علیه خانواده‌های روزنامه‌نگارانی که برای رسانه‌های بین‌المللی کار می‌کنند، خبر داد. در این اطلاعیه آمده است که در دو ماه گذشته تعدادی از روزنامه‌نگاران و شهروند وب‌نگاران از سوی نهادهای امنیتی احضار و مورد تهدید و بازجویی قرار گرفته‌اند.


در پی بیماری کودکانی که همراه با مادرانشان در زندان بسر می برند، عنوان شد

در خواست شیرین عبادی از یونیسف برای بازدید از زندان های ایران
شیرین عبادی، مدافع حقوق کودک و برنده نوبل صلح در سال ۲۰۰۳ در نامه ای به آنتونی لیک، مدیر اجرایی یونیسف با اشاره به کودکان خردسالی که همراه با مادرانشان در زندان بسر می برند، خواستار بازدید مسئولان یونیسف در تهران از زندان های ایران و بررسی این موضوع شد.


نامه محمدعلی دادخواه
به رئیس کل دادگستری استان تهران
محمدعلی دادخواه، عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر که در زندان بسر می برد در نامه ای خطاب به رییس کل دادگستری استان تهران، نسبت به تضییع حقوق زندانیان سیاسی و اقدامات خلاف قانون در برخورد با متهمان اعتراض کردو خواستار فراهم آوردن شرایط مساعد برای زندانیان سیاسی شد.


محمد علی دادخواه همچنان تحت فشار
برای اعتراف تلویزیونی
برادر محمد علی دادخواه، وکیل و ازاعضای هیات موسسان کانون مدافعان حقوق بشر گفت که این وکیل دچار افت حافظه در زندان اوین شده است و تحت فشار شدید برای اعتراف علیه خود و پذیرش اتهاماتش است. او گفت که نمی دانند که به چه دلیل و چگونه حافظه آقای دادخواه «افت» کرده است.


مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت قاطع
نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد
مجمع عمومی سازمان ملل متحد سی ام آذر ماه 1391 قطعنامه ای را که کمیته امور اجتماعی، بشردوستانه و فرهنگی سازمان ملل در روز 7 آذر 1391 در محکومیت نقض فاحش حقوق بشر در ایران به تصویب رسانیده بود با اکثریت قاطع مورد تایید قرار داد. سازمان ملل پس از تایید کشورهای رای دهنده، نتایج نهایی را اعلام خواهد کرد


برندگان جایزه‌ آزادی مطبوعات در سال ٢٠١٢
در آغاز مراسم اعطای جایزه آزادی بیان سال ٢٠١٢، کریستف دولوار جایزه عبدالرضا تاجیک، روزنامه‌نگار و برنده جایزه‌ سال ٢٠١٠ سازمان را که در زمان برنده شدن این جایزه، زندانی بود را به وی اهدا کرد.


گزارش سازمان گزارشگران بدون مرز
و مرگ بی‌سابقه روزنامه نگاران در سال ۲۰۱۲
"گزارش گران بدون مرز"، روز چهارشنبه (۱۹ دسامبر / ۲۹ آذر) گزارش سالانه خود درباره وضعیت خبرنگاران و گزارشگران در جهان را منتشر کرد. این سازمان ضمن اشاره به بیلانی تکان‌دهنده، اعلام کرد که در سال جاری میلادی ۸۸ خبرنگار و ۴۷ وبلاگ‌نویس جان خود را در هنگام انجام کار یا به دلیل شغل‌شان از دست داده‌اند.


عبدالفتاح سلطانی، وکیل زندانی
در بیمارستان بستری شد
عبدالفتاح سلطانی، وکیل زندانی و عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر به دلیل وخامت شرایط جسمانی اش در بیمارستان سینای تهران بستری شد. عبدالفتاح سلطانی که از بیماری های گوارشی رنج می برد، روز سه شنبه ۲۱ آذرماه بر اثر تشدید این بیماری به بیمارستان سینا اعزام و با تشخیص پزشکان معالج در آنجا بستری شد.


نامه شیرین عبادی به احمد شهید
درباره مرگ خاموش کارگران در ایران
شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل در نامه ای به احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در مورد ایران توضیحاتی را در خصوص وضعیت کارگران در ایران به او ارائه کرد. خانم عبادی در نامه خود از مقام سازمان ملل خواسته است تا کارگران ایران را در وصول به درخواست‌های قانونی و بر‌ حق خود، یاری کند.


تبریک جمعی از فعالان حقوق زنان
و حامیان مادران پارک لاله به ستوده و پناهی
جمعی از موکلان نسرین ستوده به همراه جمعی از فعالان زنان و حامیان مادران پارک لاله با حضور در مراسم اهدای جایزه ساخارف به نسرین ستوده و جعفر پناهی بیانیه ای منتشر کردند. این افراد که از کشورهای مختلف به استراسبورگ رفته بودند، با تعدای از نمایندگان صحبت کردند تا خواسته هایشان را پیگیری کنند.


پارلمان اروپا جایزه ساخاروف
را به نسرین ستوده و جعفر پناهی اعطا کرد
پارلمان اروپا در شهر استراسبورگ با برگزاری مراسمی در روز 22 آذر ماه 1391 برابر با 12 دسامبر 2012، جایزه ساخاروف برای آزادی اندیشه را به نسرین ستوده و جعفر پناهی اعطا کرد. به گزارش جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران، شیرین عبادی- گیرنده جایزه نوبل صلح 2003- و عبدالکریم لاهیجی - نایب رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و رییس جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران- به نمایندگی از نسرین ستوده، کوستا گاوراس- سینماگر و رییس سینماتک فرانسه-، سرژ توبیانا- فیلم ساز و مدیر عامل سینماتک فرانسه- و سولماز پناهی- دختر جعفر پناهی به نمایندگی از پدرش- در مراسم حضور داشتند.


بیانیه مشترک عفو بین‌الملل و شیرین عبادی:
به سرکوب دانشجویان پایان دهید
عفو بین‌الملل به همراه شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل، و دو سازمان حقوق بشری دیگر ایرانی با صدور بیانیه‌ای از ایران خواسته است که به سرکوب دانشجویان پایان داده و دانشجویان زندانی را آزاد کند. سازمان عدالت برای ایران و شورای دفاع از حق تحصیل در کنار عفو بین‌الملل و شیرین عبادی این بیانیه را امضا کرده‌اند.


پس از ۴۹ روز
نسرین ستوده به اعتصاب غذای خود پایان داد
نسرین ستوده، وکیل دادگستری محبوس در زندان اوین پس از ۴۹ روز، امروز به اعتصاب غذای خود پایان داد. متعاقب دیدار رضا خندان همسر این زندانی سیاسی و گروهی از فعالان زنان با برخی از نمایندگان و پیگیری های آنان و با برداشتن محدودیت های قضایی از مهراوه خندان، وی به اعتصاب غذای خود پایان داد.


کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل:

دولت ایران فوری نسرین ستوده و تمام فعالان حقوق بشر را آزاد کند
سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، روز سه شنبه در یک بیانیه در باره نسرین ستوده، گیرنده جایزه حقوق بشری ساخاروف برای آزادی اندیشه، که از 26 مهر ماه تا امروز در اعتراض به شرایط حبس خود و ممنوعیت سفر همسر و دختر 12 ساله اش به خارج از کشور، در اعتصاب غذا به سر می برد و با اشاره به انتقال سه هفته ای او به سلول انفرادی گفت: «بر اساس موازین حقوق بشری سازمان ملل حبس خانم ستوده خودسرانه و ناقض اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است و دولت جمهوری اسلامی ایران عضو هر دوی این عهدنامه هاست.»


سازمان ملل متحد بار دیگر
نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد
فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران با انتشار یک بیانیه مشترک مطبوعاتی از تصویب قطعنامه امروز با اکثریت قاطع در کمیته امور اجتماعی، بشردوستانه و فرهنگی مجمع عمومی سازمان ملل در باره وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد.


گزارش‌گران بدون مرز: مراقبیم تا کشته شدن
ستار بهشتی مصون از مجازات نماند
"گزارش‌گران بدون مرز" با صدور اطلاعیه ای از عدم روشنی و شفافیت در گزارش چگونگی مرگ در بازداشت ستار بهشتی ابراز تاسف کرد. این سازمان اعلام کرد که با توجه و دقت منتظر انتشار نتایج نهایی تحقیق و بررسی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی در باره مرگ در بازداشت ستار بهشتی است.


متن سخنان شیرین عبادی در مراسم پارلمان ایتالیا

با ایران مذاکره کنید اما موضوعات
مربوط به نقض حقوق بشر را هم مطرح کنید
شیرین عبادی روز ۳۰ آذرماه میهمان پارلمان ایتالیا برای معرفی کتاب «برندگان جایزه الکساندرلانگر، مدافعان صلح» بود و در این مراسم نسبت به وضعیت حقوق بشر در ایران سخن گفت. این مراسم با حضور مهمانان سرشناسی همچون رئیس مجلس ایتالیاهمراه بود.کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر