logo_kanoon

شیرین عبادى: برگزارى كنفرانس را به بهاره هدايت
تقديم مى كنيم

برگزارى كنفرانس جنبش فمينيستى ايران
كنفرانس "جنبش فمينيستى ايران و جامعه مدنی" با ابتكار مركز حاميان حقوق بشر روز هشتم مارس در دانشگاه سانتا آننا در شهر پيزاى ايتاليا برگزار شد. در ابتداى اين مراسم خانم عبادى برگزارى كنفرانس را به بهاره هدايت فعال دو جنبش زنان و دانشجويان ايران تقديم كرد.


کاترین اشتون با نرگس محمدی و گوهر عشقی
دیدار کرد
کاترین اشتون اولین سفر خود به تهران را با دیدار با نرگس محمدی از فعالان حقوق زن و گوهر عشقی مادر ستار بهشتی (وبلاگ نویس کشته شده در اثر بدرفتاری در بازداشتگاه پلیس) آغاز کرد.


گزارش‌گران بدون مرز در سندی با عنوان
دشمنان اینترنت در سال ۲۰۱۴ معرفی کرد

نهادهای قلب سیستم سانسور و مهار و مراقبت
گزارش‌گران بدون مرز به مناسبت ۱۲ مارس (۲۱ اسفند)، روز جهانی مبارزه با سانسور در اینترنت، فهرستی را منتشر کرد که از آنان به عنوان «دشمنان اینترنت» در سال ۲۰۱۴ نام برده است. این سند حاصل کار دفتر رسانه‌های تازه و پژوهش‌گران این سازمان است.


برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر
در اطلاعیه ای اعلام کرد

تداوم آزار و حبس خودسرانه مدافعان حقوق بشر
برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر که برنامه مشترک «فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر» و «سازمان جهانی مبارزه با شکنجه» است با صدور اطلاعیه ای مطبوعاتی آنچه را که آزار ادامه دار و حبس خودسرانه مدافعان حقوق بشر می نامید، محکوم کرد.


فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر
در اطلاعیه ای اعلام کرد

نگرانی در باره محرومیت زندانیان عقیدتی بیمار
از مراقبت های پزشکی
فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر با صدور اطلاعیه ای مطبوعاتی نگرانی خود را از آنچه که مخالفت دولتمردان ایران با دسترسی زندانیان عقیدتی بیمار به مراقبت های مناسب پزشکی و وخیم تر شدن حال آنها می نامید،ابراز کرد.


با صدور اطلاعیه ای اعلام شد

اعتراض تريبون آزاد وكلا به رد صلاحيت برخی از داوطلبان انتخابات كانون وكلا
تريبون آزاد وكلا با صدور اطلاعیه اى به ردصلاحيت برخی از وكلا توسط دادگاه عالی انتظامی قضات اعتراض کرد. در این اطلاعیه نسبت به صدور حکم 7 سال و نیم زندان برای فرشید یداللهی، وکیل دادگستری نیز اعتراض شده است.


دختر عبدالفتاح سلطانی:

آقای روحانی، برای آزادی زندانیان سیاسی کوشش کنید
مائده سلطانی، فرزند عبدالفتاح سلطانی به مناسبت روز وکیل در نامه ای به حسن روحانی، رییس جمهوری خواستار اهتمام وی جهت آزادی زندانیان سیاسی - به ویژه وکلای زندانی- شد.


با صدور اطلاعیه ای

گزارش‌گران بدون مرز توقیف روزنامه‌‌ آسمان
را محکوم کرد
گزارش‌گران بدون مرز با صدور اطلاعیه ای مطبوعاتی توقیف روزنامه‌‌آسمان را محکوم کرد. روزنامه آسمان اول اسفند ١٣٩٢ با «اعلام جرم سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه» و به دستور این دادسرا توقیف شد.


گزارش گران بدون مرز و رده بندی جهانی
آزادی مطبوعات در سال ٢٠١٤

افغانستان (١٢٨) ایران(١٧٣) تاجیکستان (١١٥)

گزارش‌گران بدون مرز رده بندی جهانی آزادی مطبوعات در سال ٢٠١٤ را منتشر کرد. در این رده بندی به اصلی‌ترین خطوط تحول آزادی رسانه‌ها در سال ٢٠١٣ نیز اشاره شده است.


برنامه نظارت برای حمایت از مدافعان حقوق بشر:

سازمان ملل حبس مدافعان حقوق بشر خسرو کردپور و مسعود کردپور را خودسرانه می داند
گروه تحقیق در باره حبس های خودسرانه سازمان ملل در رأیی که در نشست 20 نوامبر 2013 (29 آبان 1392) آن به تصویب رسید، خواهان آزادی مدافعان حقوق بشر خسرو کردپور و مسعود کردپور از حبس خودسرانه شد.


با صدور اطلاعیه ای

شيرين عبادى: به نام خودم هيچ صفحه اى
در فيس بوك ندارم
شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل 2003 با صدور اطلاعيه اى نسبت داشتن صفحه هايى به نام خود در شبكه هاى اجتماعى را تكذيب و مطالب آنها را كذب خواند.


وکلای مرکز حامیان حقوق بشر:

دستگاه قضایی مواد 10 و 134 قانون
مجازات اسلامی را اجرا کند
وکلای مرکز حامیان حقوق بشر با انتشار بيانيه اى، نسبت به نادیده گرفتن مفاد مواد ١٠ و ١٣٤ قانون مجازات اسلامی مصوب ١٣٩٢ از طرف قضات اجرای احکام اعتراض كرد. این وكلای حقوق بشر ابراز اميدوارى كرده اند که با اجرای اين مواد قانونى،آزادى مشروط، شامل تعداد زیادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی شود.


دل نوشته شیرین عبادی با عنوان برای برادرم در سوریه

هر کسی‌ که سوری نیست حق دخالت
در سرنوشت تو را ندارد
شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل از طرف موسسه زنان نوبل با شرکت در گردهمایی گروه های صلح بین المللی و زنان سوری در حاشیه کنفرانس ژنو 2، در سخنانی بر لزوم احترام به عقاید مردم تأکید کرد. خانم عبادی در این گردهمایی، نامه ای که دل نوشته ای خطاب به یک برادر در سوریه است را قرائت کرد.


با حضور فعالان مدنی انجام شد

مراسم اهدای جایزه تلاشگر حقوق بشر
به دکتر محمد ملکی
جمعی از فعالان مدنی در پی معرفی شدن محمد ملکی از سوی کانون مدافعان حقوق بشر به عنوان برنده جایزه "تلاشگر حقوق بشر" سال 1392 هجری شمسی از تلاش های او تقدیر کردند. در این مراسم که در منزل آقای ملکی برگزار شد، جایزه "تلاشگر حقوق بشر" از سوی کانون مدافعان حقوق بشر به این فعال مدنی اهدا شد.


٧٤ روز اعتصاب غذا
چهار زندانى كرد زير تيغ اعدام
ده شهروند كرد سنى مدت كوتاهى پس از سفر كوتاه آيت اله خامنه اى به كردستان در سال ٨٨ بازداشت شدند.


بيش از ۶۰ فعال مدنی با انتشار نامه‌ای

ايجاد ناامنی برای فعالان مدنی
تهديد حقوق شهروندی همگان است
بيش از ۶۰ فعال مدنی با انتشار نامه‌ای به تهديد و ايجاد ناامنی برای فعالان مدنی و مدافعان حقوق بشر اعتراض کرده و رئيس جمهوری و نيروی انتظامی را مسوول حفاظت از امنيت جانی و مالی آن‌ها دانسته‌اند. اين نامه به دنبال سرقت از خانه نسرين ستوده و انتشار نامه‌ای از وی خطاب به رئيس قوه قضائيه انتشار يافته است.


در پیامی از درون زندان خطاب به مسیحیان

عبدالفتاح سلطانی میلاد عیسی مسیح
و سال نوی میلادی را تبریک گفت
عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری و از اعضای مؤسس کانون مدافعان حقوق بشر در پیامی خطاب به مسیحیان، میلاد عیسی مسیح و فرا رسیدن سال نوی میلادی را تبریک گفت. این مدافع حقوق بشر در پیام خود آرزو کرده است تا دموکراسی و احترام به کرامت ذاتی انسان ها و صلح در سراسر جهان استقرار یابد.


شیرین عبادی: منشور حقوق شهروندی وسیله ای است برای سرگرم کردن مردمی که در انتظار اجرای عدالت هستند
شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل سال ۲۰۰۳ و از وکلای مدافع حقوق بشر در خصوص لایحه حقوق شهروندی که ابتدای آذرماه توسط حسن روحانی برای اظهار نظرکارشناسان ارائه شده است گفت «طرح پیشنهادی منشور شهروندی در حقیقت وسیله ای است برای سرگرم کردن مردمی که در انتظار اجرای عدالت هستند.»


با حضور شیرین عبادی انجام شد

تجلیل از ۵۰ سال تلاش عبدالکریم لاهیجی
برای احقاق حقوق بشر
مراسم تجلیل از ۵۰ سال تلاش عبدالکریم لاهیجی برای احقاق حقوق بشر از سوی کانون دفاع از حقوق بشر ایران در شهر هانوفر آلمان و با حضور شهردار این شهر و شیرین عبادی برگزار شد. در این مراسم، آقای لاهیجی شرح داد که جرقه فعالیت‌های حقوقی با دیدن عکس دادگاه دکتر مصدق در او روشن شده است.


به ابتکار مرکز حامیان حقوق بشر انجام شد

برگزاری مراسم روز جهانی حقوق بشر
در دانشگاه پردیس لیدن در لاهه
سمیناری به ابتکار مرکز حامیان حقوق بشر و پشتیبانی چند نهاد هلندی از جمله هیفوس روز ده دسامبر، روز جهانی حقوق بشر در دانشگاه لیدن لاهه برگزار شد. سخنران اصلی مراسم شیرین عبادی، وکیل، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل بود. خانم عبادی گفت که بهترین راه برای حل مشکلات، همکاری فعالان مدنی است.


بدون اجازه انتقال داروهای مورد نیاز

محمد سیف زاده پس از جراحی
به زندان رجایی شهر بازگشت
سید محمد سیف زاده از اعضای مؤسس کانون مدافعان حقوق بشر و وکیل دادگستری پس از عمل جراحی چشم به زندان رجایی شهر کرج بازگشت. آقای سیف زاده در هنگام بازگشت به زندان به علت سخت گیری های زیاد و بی دلیل ماموران نتوانست داروهای مورد نیاز خویش را به همراه ببرد.


در مراسم سالانه و توسط شیرین عبادی

اهدای جایزه حقوق بشر شهر بوخوم
به مائده قادری
مراسم سالانه اهدای جایزه حقوق بشر شهر بوخوم به همت کانون ایران آزاد و با همکاری کلیسای کریستوس و با شرکت شیرین عبادی، شهردار بوخوم، نماینده مجلس از ایالت نوردراین وستفالن، هیات رئیسه عفو بین الملل آلمان و خدیجه مقدم برنده اولین جایزه حقوق بشر شهر بوخوم برگزار و این جایزه به مائده قادری، وکیل ایرانی اهدا شد.


به پاس تلاش های پنجاه ساله
وکیل حقوق بشری ایرانی

تقدیر از عبدالکریم لاهیجی
گروهی از کوشندگان حقوق بشر روز شنبه چهارده دسامبر برابر با بیست و سوم آذر ماه در شهر هانوفر آلمان با حضور شیرین عبادی از تلاش های همیشگی و تاثیر گذار عبدالکریم لاهیجی، حقوق‌دان و فعال شناخته شده حقوق بشر قدردانی می کنند.


به پاس شش دهه تلاش

محمد ملکی برنده جایزه تلاشگر حقوق بشر
کانون مدافعان حقوق بشر
"محمد ملکی" از سوی کانون مدافعان حقوق بشر به عنوان برنده جایزه "تلاشگر حقوق بشر" سال 1392 هجری شمسی معرفی شد. جایزه تلاشگر حقوق بشر در سال 1392 به پاس شش دهه تلاش دکتر محمد ملکی در دفاع از حقوق ملت ایران و برای تقدیر از تداوم تلاش هایش به این فعال دیرپای حقوق بشر تعلق گرفت.


21 تن از زندانیان سیاسی به مناسبت روز جهانی حقوق بشر خواستار شدند

ضرورت تلاش دولت برای تحقق وعده هایش
21 تن از زندانیان سیاسی زندان های اوین و رجایی شهر به مناسبت روز جهانی حقوق بشر بیانیه ای منتشر کردند. به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، این زندانیان در بیانیه خود با تأکید بر ضرورت اصلاح خطاها و تخلفات پیشین، انتظاراتشان را از دولت یازدهم بیان کرده اند.


موج تازه بازداشت وب‌نگاران

گزارش‌گران بدون مرز از بازداشت ٢٤ نفر در استان کرمان خبر داد

گزارش‌گران بدون مرز با صدور اطلاعیه مطبوعاتی با اعلام خبر بازداشت 24 نفر در استان کرمان، از این اقدام به عنوان "موج تازه سرکوب فعالان اطلاع رسانی در ایران" یاد کرده است. گزارش‌گران بدون مرز در اطلاعیه خود این اقدام را محکوم کرده است.


حمایت کانون مدافعان حقوق بشر
از کارزار لغو گام به گام اعدام
کانون مدافعان حقوق بشر با صدور اطلاعیه ای مطبوعاتی از فراخوان کارزار "لغو گام به گام اعدام" (لگام) که توسط هشت تن از فعالان سیاسی، نویسندگان و هنرمندان آغاز شده است، حمایت کرد.


با حضور فعالان مدنی شهر و دانشگاهیان
و تقی رحمانی اعلام شد

نرگس محمدی، شهروند افتخاری شهر لوون
نرگس محمدی، مدافع حقوق بشر به عنوان شهروند افتخاری شهر دانشگاهی لوون بلژیک معرفی شد. بر این اساس یک نهاد مدنی شهر لوون با کمک سازمان عفو بین الملل روز 27 و 28 نوامبر از تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی دعوت کرد تا به این شهر سفر کند.


مسئولیت مدنی دولت ایران در حمایت
از شهروندان در برابر مین های زمینی

مین: قاتلین خفته
مرکز حامیان حقوق بشر که ریاست آن با شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل است به همراه انجمن حقوق بشر کردستان ایران در ژنو در گزارشی با عنوان "مین: قاتلین خفته" به بررسی موضوع مین در ایران پرداخته اند. آنان بر مسئولیت مدنی دولت ایران نیز تأکید کرده اند.


توسط مرکز بین المللی حقوق بشر کانادا

اهداى جايزه حقوق بشر كانادا
به عبدالفتاح سلطانى
عبدالفتاح سلطانی و الکس نیوی از سوی مرکز بین المللی حقوق بشر کانادا به عنوان برندگان جایزه حقوق بشر سال 2013 معرفی شدند. عبدالفتاح سلطانى در پيامى به مديران برگزارى جايزه حقوق بشر در مرکز بین المللی حقوق بشر کانادا اعلام كرد كه افسوس مى خورد نام ايران در صدر كشورهاى ناقض حقوق بشر قرار دارد.


ضرورت نزدیکی به مرکز درمانی تخصصی

هشدار پزشك معالج محمد سيف زاده در خصوص بیماری این زندانی مدافع حقوق بشر
پزشك معالج محمد سيف زاده، عضو هیات موسس کانون مدافعان حقوق بشر در باره شرايط قلبي این زندانی مدافع حقوق بشر هشدار داد. خانواده محمد سيف زاده به مركز دموكراسی برای ايران گفته اند كه بنا بر دستور العمل پزشك او بايد به دليل احتمال بالای حمله قلبی در شرايط بدون تنش به سر برد.


گزارش‌گران بدون مرز اعلام کرد

۱۰۰ روز ریاست جمهوری حسن روحانی، بدون هیچ پیشرفتی در عرصه آزادی اطلاع رسانی
گزارش‌گران بدون مرز به مناسبت صد روز نخستین دولت روحانی با صدور گزارشی، بیلانی از اقدام‌های دولت در عرصه آزادی اطلاع رسانی را ترسیم کرد. این سازمان مدافع آزادی بیان در گزارش خود از رئیس جمهور خواسته است تا "وعده‌های خود را محترم شمرده و به چیرگی خودسری، مصونیت از مجازات و سانسور پایان دهد."


واکنش سه نهاد حقوق بشری

مجمع عمومی سازمان ملل نقض بی وقفه حقوق بشر در ایران را محکوم کرد
فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، کانون مدافعان حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران با صدور اطلاعیه مشترکی نسبت به تصویب قطعنامه کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل در باره وضعیت حقوق بشر در ایران واکنش نشان دادند.


در پی دعوت جمعی از شخصیت‌های برجسته سیاسی و اجتماعی

اعتصاب غذای چهار زندانی بند ۳۵۰ پایان یافت
عبدالفتاح سلطانی، سعید مدنی، امیرخسرو دلیرثانی و مهدی خدایی، چهار زندانی مدافع حقوق بشر بند ۳۵۰ زندان اوین که از هشت روز پیش در اعتصاب غذا به سر می‌بردند روز ۱۹ آبان ۱۳۹۲ با انتشار بیانیه‌‌ای به اعتصاب غذای خود پایان دادند.


پیام عباس امیر انتظام
به چهار زندانی اعتصاب غذا کننده

بردبار باشید و هرگز امید به آینده را از دست ندهید

عباس امیر انتظام، قدیمی ترین زندانی سیاسی در جمهوری اسلامی در پیامی به سعید مدنی، عبدالفتاح سلطانی، امیر خسرو دلیرثانی و مهدی خدایی، از این زندانیان مدافع حقوق بشر خواست تا صبر پیشه کنند، بردبار باشند و هرگز امید به آینده را از دست ندهند.


با صدور دو اطلاعیه جداگانه

به چهار مدافع حقوق بشر در زندان اوين:
به اعتصاب غذايتان پايان دهيد
وکلا و فعالان حقوق بشر در مرکز حامیان حقوق بشر و کانون مدافعان حقوق بشر و همچنین جمعی از فعالان سیاسی از عبدالفتاح سلطانی، سعید مدنی، امیر خسرو دلیر ثانی و مهدی خدایی درخواست کردند تا به اعتصاب غذاى خود پایان دهند.


گزارش‌گران بدون مرز از کارزار گفت و گو درباره انرژى هسته اى حمایت کرد
گزارشگران بدون مرز با صدور اطلاعیه ای مطبوعاتی از کارزار «مركز حاميان حقوق بشر» به ریاست شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل، برای “گفتگو درباره انرژى هسته اى” حمایت کرد.


بیانیه شماره یک زندانیان اعتصاب کننده
در بند ۳۵۰ زندان اوین

چرا اعتصاب غذا کردیم؟

عبدالفتاح سلطانی، امیر خسرو دلیرثانی، مهدی خدایی، سعید مدنی، چهار زندانی اعتصاب کننده در زندان اوین در بیانیه ای علت اعتصاب غذای خود را شرح دادند.


واکنش سخنگوی هیات ایران در سازمان ملل متحد

نگرانی شیرین عبادی
از وضعیت حقوق بشر و تحریم ها
شیرین عبادی، حقوقدان و برنده جایزه صلح نوبل از اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا خواست استفاده صدا و سیمای جمهوری اسلامی از ماهواره های خود را ممنوع کنند. سخنگوی هیات ایران در سازمان ملل متحد نیز در ایمیلی به خبرگزاری رویترز به اظهارات خانم عبادی پاسخ گفت.


با اعلام نگرانی از افزایش اعدام ها منتشر شد

بیانیه مرکز حامیان حقوق بشر
در محکوم کردن اعدام شیرکو معارفی
مرکز حامیان حقوق بشر با صدور اطلاعیه ای اعدام شیرکو معارفی را محکوم کرد. بر این اساس مرکز حامیان حقوق بشر در اطلاعیه خود که به امضای شیرین عبادی، رییس این مرکز رسیده است از حکومت ایران خواسته است تا به تعهدات بین المللی خود در زمینه حقوق بشر پایبند باشد.


فدراسیون بین المللی جامعه‌های حقوق بشر
کانون مدافعان حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران:

دولتمردان مرگ خاموش زندانیان عقیدتی را تدارک می بینند
فدراسیون بین المللی جامعه‌های حقوق بشر و دو سازمان عضو آن- کانون مدافعان حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران- از جامعه بین المللی خواستند تا نگرانی خود را از وضعیت زندانیان سیاسی در ایران ابراز کنند.


در اعتراض به بی توجهی مسئولان

اعتصاب غذای چند تن
از زندانیان بند 350 زندان اوین
عبدالفتاح سلطانی، امیر خسرو دلیر ثانی، سعید مدنی و مهدی خدایی در اعتراض به وضعیت زندانیان بیمار که نیاز به رسیدگی پزشکی در خارج از زندان دارند و عدم توجه مسئولان زندان به وضعیت وخیم آنان از روز شنبه 11 آبان ماه دست به اعتصاب غذا زده اند.


ببینید با مستضعفان چه می کنند

گزارشی کامل از مراسم اولین سالگرد
به قتل رسیدن ستار بهشتی
مراسم اولین سالگرد ستار بهشتی، کارگر و وب نگاری که پس از ضرب و شتم در بازداشتگاه نیروی انتظامی به قتل رسید، روز پنجشنبه در منزل مادر او برگزار شد. نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر در ابتدای این مراسم در سخنانی یاد ستار بهشتی را گرامی داشت.


با حمایت جمعی از سازمان های حقوق بشری و فعالان مدنی توسط مركز حاميان حقوق بشر راه اندازی شد

کمپین گفت و گو درباره انرژی هسته‌ای
فردا دیر است
كمپين "گفتگو درباره انرژى هسته اى" از سوى مركز حاميان حقوق بشر و با حمايت جمعى از سازمان هاى حقوق بشرى، حامى آزادى بيان و جامعه مدنى و نيز حدود ۳۲۰ تن از فعالان اجتماعى، زنان، حقوق بشر، محيط زيست و جمعى از كارشناسان مرتبط آغاز به كار كرد.


گزارش‌گران بدون مرز:

در ایران سرکوب مطبوعات ادامه دارد؛
دولت روزنامه بهار را توقیف کرد
گزارش‌گران بدون مرز با صدور اطلاعیه ای مطبوعاتی توقیف روزنامه بهار. محکومیت مهناز محمدی مستند ساز و سینماگر و پگاه آهنگرانی هنرپیشه و وبلاگ نویس را محکوم کرد. این سازمان همچنین نگرانی خود را از وضعیت دو روزنامه‌نگار کرد، خسرو و مسعود کردپور، اعلام کرد.


دو نهاد حقوق بشری عنوان کردند

اعدام 16 زندانی بلوچ
تاکیدی بر تداوم سیاست دولتی ایجاد وحشت
فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران در باره اعدام زندانیان در روزهای اخیر بیانیه مشترکی منتشر کردند. در این بیانیه از اعدام 16 زندانی بلوچ به عنوان تاکیدی بر تداوم سیاست دولتی ایجاد وحشت یاد شده است.


در گزارش احمد شهید عنوان شد

نگرانی از وضعیت حقوق بشر در ایران
گزارشگر ویژه سازمان ملل، وضعیت حقوق بشر در ایران و همچنین آثار تحریم‌های خارجی بر مردم این کشور را باعث نگرانی دانسته است. متن گزارش احمد شهید همراه با اظهارات دبیرکل سازمان ملل و پاسخ نمایندگان ایران انتشار یافته است.


خشونت گروه "جیش العدل" قابل توجیه و دفاع نیست

نامه شیرین عبادی به احمد شهید
در مورد اعدام‌های چهارم آبان ماه
شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل و رئیس مرکز حامیان حقوق بشر در خصوص اعدام های روز چهارم آبان ماه 1392 با ارسال نامه ای به احمد شهید، گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران نسبت به متداول شدن این مسأله ابراز نگرانی کرد.


برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر:

فشار بر مدافعان حقوق بشر ادامه دارد
برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر در پی تأیید حکم شش سال حبس محمد سیف زاده، عضو بنیانگذار کانون مدافعان حقوق بشر و حکم یک سال زندان تعلیقی معصومه دهقان، همسر عبدالفتاح سلطانی، دیگر عضو بنیانگذار این کانون اطلاعیه ای صادر کرد.


گزارش‌گران بدون مرز:

همه روزنامه‌نگاران و وب‌نگاران را آزاد کنید
"گزارش‌گران بدون مرز" در پی آزادی و اعطای مرخصی به چند روزنامه نگار زندانی با استقبال از این اقدام خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط همه روزنامه‌نگاران و وب‌نگاران زندانی شد. این سازمان مدافع روزنامه نگاران اعلام کرد که همچنان مراقب وضعیت روزنامه نگاران است.کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر