logo_kanoon
seifzadeh.jpg
محمد سیف‌زاده: امکان اعاده دادرسی پرونده زهرا کاظمی وجود دارد
محمد سیف‌زاده، وکیل اولیای دم زهرا کاظمی، گفت که می‌توان با اعاده دادرسی، پرونده مرگ او را به جریان انداخت و سعید مرتضوی را درباره این پرونده محاکمه کرد


پرونده اعدام زندانیان اهل سنت
به روایت سه وکیل
نرگس توسلیان

محمد سیف‌زاده، مهناز پراکند و عثمان مزین، سه دانش‌آموخته حقوق در پی اعدام‌های دسته‌جمعی اخیر در گفت‌گوی کوتاهی به بررسی پرونده اعدام‌شدگان و رعایت یا عدم رعایت دادرسی عادلانه در خصوص آنان پرداخته‌اند.


مشکلات خاص وکلای مدافع حقوق بشر
در گفت و گو با افروز مغزى، وكيل مدافع
نرگس توسليان

افروز مغزی از بعد از انتخابات سال ٨٨ در ایران وکالت پیش از ٤٠ پرونده سیاسی را برعهده داشته است و البته پرونده های حقوق بشری وی که شامل پرونده های زنان نیز می شود محدود به پرونده های سیاسی نیست.


ebadi15.jpg
شیرین عبادی:
می‎خواهند نهاد وکالت
را ابتر و زبان وکیل
را کوتاه کنند
«لایحه جامع وکالت» استقلال نیم‎بند کانون وکلا را هم از آن می‎گیرد. بر اساس این لایحه، نهاد وکالت هم می‎شود بخشی از دستگاه قضایی.


ebadi12.jpg
در خصوص پرونده
میر حسین موسوی
مهدی کروبی
و زهرا رهنورد

شيرين عبادى:
ارسال “پرونده حصر” به شوراى امنيت ملى جاى خوشحالى ندارد
بررسى پرونده “رفع حصر خانگى آقايان میر حسین موسوى، مهدی كروبى و خانم زهرا رهنورد” در شوراى امنيت ملى، واكنش هاى مختلفى را در رسانه ها و شبكه هاى اجتماعى به دنبال داشت.


انتقاد شیرین عبادی از دولت ایران به خاطر حمایت از بشار اسد
دعوت محمود احمدی نژاد، رییس جمهور ایران از بشار اسد، رییس جمهور سوریه برای شرکت در نشست سران جنبش عدم تعهد در ایران که با انتشار گزارش تازه‌ای از نقض حقوق بشر در سوریه همراه شده است، انتقاد فعالان حقوق بشری از جمله شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل 2003 را در پی داشت. شیرین عبادی، اولین بانوی مسلمان برنده جایزه صلح نوبل در گفت و گو با سایت کانون مدافعان حقوق بشر با اعلام حمایت از آزادی خواهان سوری، گفت که مردم آزادی خواه ایران از مبارزات آزادی خواهانه مردم سوریه حمایت می کنند و حمایت های دولت ایران از رژیم بشار اسد ارتباطی با آنان ندارد.کانون مدافعان حقوق بشر
عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر